Xherard: E gjithë Evropa na ka frikën

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

19032009

Mesazh 

Xherard: E gjithë Evropa na ka frikën


Futbollisti anglez, Stiven Xherard është i bindur se në shortin për Ligën e Kampionëve, i cili tërhiqet nesër askush nuk dëshiron ta ketë përballë Liverpulin. "Nëse më pyesni për faktorin e frikës në Ligën e Kampionëve, atëherë shtatë skuadrat e tjera çerekfinaliste do të duhej të brengoseshin kur do të luajnë kundër nesh.
Ne nuk i frikësohemi askujt. Për ne nuk paraqet problem kë do ta tërheqim në short, sepse jemi të sigurt se do të kalojmë në gjysmëfinale", ka theksuar Xherard, i cili në ndeshjen kundër Realit të Madridit në 1/8 e finales regjistroi paraqitjen e tij të 100 në Ligën e Kampionëve. "Por, nëse do të kishim mundësi të zgjidhnim kundërshtarin, atëherë sigurisht se do të ishin Vilareali dhe Porto, por duhet ditur se në këtë fazë të garave nuk ka kundërshtar të lehtë. Ky është fakt. Secila skuadër e cila ka arritur deri këtu, ka bërë një punë të mirë dhe beson te forcat e veta. Por, ne kemi treguar se jemi më të fortë kur jemi të bashkuar, tifozët, futbollistët dhe trajneri", ka përfunduar Xherard.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi