Obama flash drive

Shko poshtë

Obama flash drive

Mesazh nga floroS prej Fri May 01, 2009 8:12 pmBëhet fjalë për një flash drive të cilin e ka shpikur dhe lansuar në treg kompania Active Media Products.
Me dimensione prej vetëm 40 x 14 x 5 milimetra, ky flash drive ka kapacitet prej 2 GB (modelet me memorie më të madhe arrijnë së shpejti), është rezistues ndaj ujit dhe në vete përmban kapakun mbrojtës i cili sillet dhe në të cilin gjendet fotografia holografike e Barack Obamas.

Kjo pajisje e vogël për ruajtjen e të dhënave ka USB 2.0 dhe në të veçmë gjenden të dhënat e regjistruara si fjalimi i tij me kohëzgjatje prej një orë në formatin mp3, fotografitë zyrtare të Obamas dhe disa fjalime në formatin PDF.

Këtë flash drive prej 2 GB mund ta blini në Amazon.com për vetëm 8.95 dollarë plus shërbimet e dërgesës.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi