Poezi Dashurie

Faqja 1 e 18 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Next

Shko poshtë

Poezi Dashurie

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:15 am

KU JE QE NUK TE SHOH ME ?!


Ku je qe nuk te shoh me?
je vdekur apo gjalle?
a e kujtion tash zemren?
qe rende e pate kalleKu je qe skam lajme per ty
a je ende me tjeter?
pse te qaj ende me lot ne sy
kur ti harrove dashurine e vjeter
ku je qe me je zhdukur
a je valle ne kete bote
kujtoj pak syte e mi
qe dikur i le me lotpse ike kur shum te deshta ?
a je tash e gezuar
a e kujton tash zemren
qe dikur e pate tradhetuar?mendo se pa ty jeta
me eshte shum e veshtire
kurr nuk gjeta forcen
qe te them lamtumiree di qe per mua me smendon
dhe keto poezi nuk i lexon
e di qe tash je bere nene
e mua perjete anash me ke lenenese nje nate me sheh enderr
menjehere nga gjumi ngritu
kujto tradhetine qe me ke bere
pije helmin edhe mbytuKU JE QE NUK TE SHOH ME ?!


Ku je qe nuk te shoh me?
je vdekur apo gjalle?
a e kujtion tash zemren?
qe rende e pate kalleKu je qe skam lajme per ty
a je ende me tjeter?
pse te qaj ende me lot ne sy
kur ti harrove dashurine e vjeter
ku je qe me je zhdukur
a je valle ne kete bote
kujtoj pak syte e mi
qe dikur i le me lotpse ike kur shum te deshta ?
a je tash e gezuar
a e kujton tash zemren
qe dikur e pate tradhetuar?mendo se pa ty jeta
me eshte shum e veshtire
kurr nuk gjeta forcen
qe te them lamtumiree di qe per mua me smendon
dhe keto poezi nuk i lexon
e di qe tash je bere nene
e mua perjete anash me ke lenenese nje nate me sheh enderr
menjehere nga gjumi ngritu
kujto tradhetine qe me ke bere
pije helmin edhe mbytu
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:15 am

Aq Shi Bie Per nje vit
Aq shi bie Per Nje vit
Aq lot derdhi Une çdo dit
Aq rreze dielli qe bien
Per Nje muaj
Aq per ty Une Po Vuaj
te kam Dashur shume
Te dua perseri
Edhe Pse ti Don Tjeter
Njeri te Lutem Por,me
Duaj Si me pare qe dashuria
Jote te mos me çoje ne varr
Te kujtoj çdo çast qe kur
u njohem te dy Me tako
Perseri qe te dhuroj Nje dashuri
Kujto Ato Puthje,kujto ato
Ledhatime te Lutem Mos
Me bej Te Lendoj Zemeren time
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poeziii

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:15 am

Oh sa te kam Pritur
Shume net me radhe
Me drite ndezur
Me zemer Plot Mall
Se dhe ne dritare
te trokisja Lehte
Naten te ma zgjasje
Edhe Nje mij vjet
Rreshqiti Nje lot
Nga syri Flori
e dija s"do Vije
ne Krahet e Mi
Ndriço per Mua hene
Ndriço Per Mua nate
Leri zogjte te
Fluturojne dhe te kthehen prape
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:16 am

Dua te them

Dua te te them te dua
Por ti sme degjon
Dua te tregoj se çfar
Je per Mua Por ti Nuk
E Kupton Dua te kerkoj
Te falur Por ti se Pranon
S"dua te kerkoj ndarje
Por ti Kete Po kerkon
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pezi dashurie

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:16 am

Me kujto
Nese Nje çast Te gjithe te Kan Harruar
Dije se dikush Eshte duke te kutjuar
Nese gjith kohen Me ke harruar Kujtome pak
Dhe ngushulloje zemeren time te lenduar dhe
Nese vetem Nje çast me kujton Nuk kerkoj
Me shume kaq me Mjafton
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

ss

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:16 am

NATE TRISHTIMI
Nje nate e erresuar
Nje nate Me klithma
Degjoj zerin tend
E dashur dhe te dua
Bertisja Por ti koken
Se ktheve mua sme degjove
Me le ne vetemi per mua
Smendove do te rri ne vetemi
Do te rri dhe te Lotoj
Se vetem Ty e dashur Vetem Ty te Dashuroi
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

sdsd

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:16 am

U zhgenjeva sa shpejt nga ty
se ti me fole se te dua shpirt
Se per mua je si flori
Te dashurova qe me shikim te
pare qe ate çast nga zemra
Nuk te kam ndare Me bere per
Vete te ndiqja hap pas hapi
Dhe me braktise ne meshir te fatit
Nuk ka vajze tjeter qe te zevendeson
Te dua vetem ty valle a e kupton
dal ne dritare po syte me jane thare
Shoh vendin Kur rrin bashke dhe me
Vjen per te qare nga zemra ime fillon
te pikoj gjak me thuaj ti te drejten
Te dhimbsem ndo pak Me vjen zor Nga
Vetja Qe rashe ne dashuri Mundohem
Te fsheh por ne sy dallohet ky trishtim
Ska emer tjeter veç fjale Zhgenjim
Te dua shume e dashura ime dhe pse jam
me zemer te copetuar dhe te them prape te dua
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:17 am

PER TY O SHPIRT ""
Po i mbylla syte o shpirt
te lodhur Nga te qarit
Se vetem ne enderr
takohen te ndarit Le
te jete Jeta ashtu
Si e mendon ti
ne vdeksha une
Dua te me Varrosesh
ti ne qofte se ke mundesi
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi Dashurie

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:17 am

VEç TY TE KAM NE ZEMER""
Per ty i keputa keto lule
Dhe shpejt desha ti sjell por
Ti i shkrujte keto Vargje
Sdi valle a do te pelqejne
Veç ty te kam ne zemer
Me asnje njeri tjeter ste
Nderroj ndaj tendit emer
Me dashuri shqipetoj disa
Dit ndarje prej teje mua
Seç me hyri Nje trishtim
Ndrojtur u gjenda ne,mes
Njerezeve Por tek asnjeri
Nuk gjeta Ngushullim
Tani qe dimri iku
dhe shiu bie ngadal
si ta quaj kohen
qe kurr hapin se ndal
Si ta quaj boten
tani qe jam pa ty
si ta quaj zemren
qe rrahu vec per ata sy
Si ta quaj ylberin
tani qe s'te kam ty
si ta quaj jeten
kur brenda saj mungojme ne te dy
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi Dashurie

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:17 am

Default Re: Poezi Dashurie
I çmendur !!!
Me thane se jam i cmendur
I cmendur se ndjej dashuri
Me thone se jam I cmendur
Se mall ndjej te shkruaj poezi
I cmendur me thone se jam
Se besoj tek ti
Se fjalet e tua jane të kota
Jane fare pa dashuri
Ohh I cmendur un jam
Se besoj tek ti
Se te dashuroj pa hile
Vall kjo quhet cmenduri ?
__________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi Dashurie

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:18 am

Kur mendoj per ty
Dhe ethe shpirtri leshon
Mendoj per gjenjen me te bukur ne jete
Mendoj per dashurine tone.
Kur mendoj per ata sy te bukur
Dhe buzet qe dridhen pa fjale
Mendoj per floket mbi gjoksin tend
Dhe zemrat qe rrahin pandal.
Kur me ty bisedoj dhe heshti
Dhe dridhem kur me flet ngadal
Mendoj se brenda teje ka dicka
Qe ti ma thua me zemer, jo me fjale.
Dicka qe me ben te ndihem si engjell
Dhe hap krahet drejt teje te fluturoj
Ti me shterngon aq forte prane vetes
Dhe un ngadal peshperis te dashuroj
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Peziioo

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:18 am

Me duhet t'a them se gabova, qe te tregova ne fillim!
Qe te thash, je i vetmi qe hyree fell ne shpirtin tim.
Smund te besoj qe te humba, qe afer sme ke dhe ste kam,
Por nje gje e vertet eshte qe jotja me nuk jam.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poeziii

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:18 am

Dikur ne bashke
Thurem shumë endra
Por ja qe ndodh
E thyhet zemra
Do mundem valle
Te te haroj?
Por s'mund te fal
Me mire te shkoj
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi Dashurie

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:19 am

Nuk jam poet,
të shkruaj poezi
Por fjalën të dua,
E shkruaj vetëm për ty
Bilbili në degë
Sa bukur këndon
Ti puthsha buzët
Ti që e lexon
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi Dashurie

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:19 am

Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thuA princeshë
si me ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athua nje cast ndalohesh
mbyll syte e më kujton..!
Athua te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi Dashurie

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:19 am

Kur zoti krijoi token, tha mos ta lej vetem, po bej dhe diellin per ta ngrohur
Kur zoti krijoi ujin, tha mos ta lej as kete vetem po bej dhe zjarin
Kur zoti krijoi ajrin, tha pse ta le vetem po bej dhe njerez
Kur njerzit krijuan poezi!!! Zoti na varri q....
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi Dashurie

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:19 am

Zoti krijoi boten
te krijoi dhe ty
me krijoi dhe mua
qe te vuaj per tySe di cdo te bej,
pa ty o yll
Pa ty kjo bote,
me duket nje pyll
Pa ty kjo bote,
s'do te kish kuptim
Se di o fiksim
i trurit tim
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

sd

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:20 am

Mbi reren e njome kam
vizatuar nje zemer.
Brenda saj kam
shkruar nje emer
Dhe dallget e detit
do doja ti ndaloja
qe emrin tend
perhere aty ta shikoja
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

sddd

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:20 am

Shume gjera ty dua te ti them

Shume ndjenja e endrra me ty dua ti ndaj

se te kam pritur e jam merzitur nete me radhe

lotet ska pas kush te mi thaj.

Shume gjera dua te them

shume ndjenja me ty dua ti ndaj

mos me qorto me o shpirt

se me sdua te qaj.

E ndjej se te dua

e ndjej se shpirt te kam

te lutem mos me thuaj

se besim te flas tek ty nuk kam

Me kupto te lutem kur merzitem

e xheloze e cmendur behem

mos me ve faj, mire nuk ndihem

se pa sinqeritet terbohem.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi Dashurie

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:20 am

Si te gjithe gjerat e bukura
e shkurter eshte edhe dashuria
mjafton vec pak ta prekesh
dhe iken gjithe magjia

Ndaj o lexuesi im
ti fort mos dashuro,
se jeta te fal trishtim
se veten kot lendo.

Mos duaj me shume se veten
se jeten, ti mos duaj
shteg mos i ler hapur
se per te do jesh i huaj.

Me te vertet ta duash
po jo deri ne dhimbje, lendim
se cdo cast po te vuash
sdo quhesh njeri, por trishtim

Koto qe ju thash ti zbatoni
per ju i shkrova miqt e mi
qe si un mos ta pesoni
por te keni lumturi.

E dini ku gabova ?
gjithnje fala e dhash shume,
gjithcka per te lejova
syte mbylla e fjeta gjume.

E dini pastaj se c'mora ?
lot, dhimbje e ftohtesi.
degjova te me thonin "e gjora"
me meshir me shikonin o njeri.

Ndaj o lexuesi im
kur dikush te rrefen se te do
kerko fakte, veprim
dhe me pas beso.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi Dashurie

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:21 am

Sot po shkruaj per ty jeta ime
fjalet qe dalin nga zemra ime po shkruaj
thelle jam zhytur ne kujtime
e nga malli e dashuria po vuaj
ti me bere poete ne dashuri
ti me bere te shkruaj vargje
per ty thur gjith jeten poezi
per ty qe zemren ma kenaqe
le te behet himn kjo poezi
dhe ne cdo moment te jetes
ka per te qen nje mrekulli
ah,sikur ta dije sa te dua
se sa shum me mungon
cdo cast qe rrije me mua
se zemra zemren kerkon
po ta le kete kujtim ne vargje
qe gjtihmon ta lexosh
edhe kur te jem larg nder varre
te vish e te ma kendosh!
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi Dashurie

Mesazh nga floroS prej Sat May 02, 2009 1:21 am

Te gjithe do te vdesin nje dite,
si une ashtu dhe ti,
por dua qe per ne te dy,
te jete sa me i larget fundi.
Nuk dua te vdes i pari
qe ti per mua te vuash,
as s`dua te vdesesh e para
qe une per ty te vuaj,
por dua qe fundi jone,
te vije ne te njejten sekonde,
dhe njerezit te thone:
u deshten shume,
nuk e tradhetuan njeri-tjetrin,
as ne kte jete, as ne ate bote.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nuk e kam nje fole-Poezi

Mesazh nga amir prej Mon Jun 29, 2009 10:22 pm

NUK E KAM NJE FOLE-LeomNuk e kam nje fole sonte
Te strukem e gjume te fle
Ti, te me zgjosh, bukuroshe
Enderren, zgjenderr, te ma beshA te gjej ne zemren tende, shpresen
folene qe e humba
Ie flas me endrren tende
E ta fal besen


Do ta shohesh, do te jem me i mire neser
Kam si te dal para dites
Me folene qe kam gjetur
Zog qe, gjith nates ka fjetur


Porse sante, ku ta gjej nje foIe
te ngrohte e te mire
Ii jashte, ne kete ngrice, me Ie
Paske qene, sa e pameshire


Kam, dy sy, si te qiellit
Yje, qe humbur m'kane, n'pagjetje
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

KAM MENDUAR

Mesazh nga amir prej Mon Jun 29, 2009 10:22 pm

KAM MENDUAR-Leom


Kam menduar per nje kohe te vjeter
Ketu era, tek me shtyne, ne gjoks me qane
Kur kam dashur me shume nje tjeter
Kete nate, prape ne mendje e kam


Mos u merzit .Ti ne krahun tim
Une, sekret e mbaje dhe, s'ta them
Kjo ere e cmendur, me s'ka kthim
Por dhe ne kthefte, me s'do kete vlere


Ky mendim eshte i vangullt e pa shprese
Do te mbyllet bashke me vetrnine aty
Pa lene asnje shenje, asnje mbrese
Se, mua s'do me gjeje me Ty!
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:30 pm

Mbi nje zjarr te fikur mos u loll me kot,se hiri qe mbetet zjarr nuk behet dot.Zemren po ta le si ni amanet para se te shkoj neser per ne gurbet nuk e di ma veshtir a ka se prej syve tu per ni koh me u nda...te duaaaaaaaa shumeeeeee G............. TI JE JETA IME TE DUA ZEMER
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 18 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi