Poezi Dashurie

Faqja 15 e 18 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Shko poshtë

.

Mesazh nga amir prej Mon Jul 06, 2009 3:28 pm

Dashuroni me ndergjegje duke pretenduar te logarisni dhe perlogarisni ne detaje cdo situate, cdo rrjedhoje, cdo aspekt... si per te mos i lene vetes asnje mundesi per tu lenduar apo zhgenjyer. Mos harro : Dashuria është dobësia më fisnike e mendjes. Zakonisht dashuroni kur bindeni 100% qe patnerja ose partneri juaj, eshte i dashuruar me ju. Vetem ne kete rast ia lejoni vetes te jepeni me gjithe arsenalin tuaj te te dashuruarit. Mund te klasifikoheni tek njerezit frikacake ne dashuri, por shume inteligjent ne perzgjedhje. Dashuria eshte nje ndjenje prej se ciles ia vlen, qofte edhe te lendohesh. LOGJIKA & NDERGJEGJIA ne vetvete, jane pjese thelbesore e ndjenjave te tua. Kurre nuk ndjehesh ne siklet per deshirat e tua. Idealja do ishte te ishit pak me te shfrenuar dhe ta linit zemren tuaj me te lire per te vendosur. Ne dashuri edhe shume, eshte pak dhe ju keni kaq shume per te dhene... Ne dashuri mund t'iu klasifikojme si Kalkulatore (Perllogarites)
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.

Mesazh nga amir prej Mon Jul 06, 2009 3:29 pm

nje dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalova.....Nese me sheh ne ender mua duke lotuar. Mos u zgjo nga gjumi per te me kerkuar. Une do te jem shum large ku askush te mos te me shohe. Por ti mos u merzit jeten prap vazhdo. Nese vjen prap per te me kerkuar do te ta tregoj vendin se ku kam perfunduar. te lutem kur te me shohesh varrin ti mos qaj se posht atij dheu jam une qe skam faj......
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.

Mesazh nga amir prej Mon Jul 06, 2009 3:29 pm

Të kam dashur dikur
Në heshtje flas

me ty e ti se din

A thua vall kushe

e shkatrroj dashurin

Besove në të tjeret

mua më poshtrove

Se dite qe nje shpirte

e lendove

Sot u ktheve e falje

po kërkon jo veq

qe me ke lenduar

po edhe po me lendon

ღღ
.,¡i|¹i¡¡i¹|i¡,.
`"¹li¡|¡|¡il¹"` zemer**
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.

Mesazh nga amir prej Mon Jul 06, 2009 3:29 pm

Gurbeti


Kurë u nisa për Gurbet
I fundit ti me përcolle
Diten e fundit me shikove
Dhe një përqafim ma dhurove

Prekse dita kure te lashe
E nje lot ne sy te pashe
qka ti baj une
kjo ëeshë jeta nuk
shruaj une po eshte e
verteta
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.

Mesazh nga amir prej Mon Jul 06, 2009 3:29 pm

Mos vuaj kot
por duaje ate
qe per ty derdh lot!!!
Kur te ndihehs vetem
dhe te mos kesh qetesi
vere doren ne zemer
per mua pak mendo
ulu prane dritares dhe henen shiko ateher une nga larg do et ndiej se vertet me do!!!!
ateher tek dritarja do vrapoj ngre koken dhe henen shikojdhe atje larg ne qiell ne largesi
do te bashkohen shikimet tonaplot dashuri!!!!!!

te dua te pres ,pa ty zdo te vdes me yjzit e nates ty te pershendes!!!!


To be Continued!!!
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.

Mesazh nga amir prej Mon Jul 06, 2009 3:29 pm

ne darsmen tende...
me fto ne kurorzim...
ta shoh at peder...
qe ze vendin tim...
te shoh me fustan te bardh...
ti kujtoj ato ledhatime...
ti tregoj kurves time...
se ti je gjysma e zemres sime...
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.

Mesazh nga amir prej Mon Jul 06, 2009 3:30 pm

kur mbi varrin tim te filloj punimi kur mbi koken time te filloj vajtimi kur mbi trupin tim te vihet kurora ather dije i dashur se un te harrova kur ne emrin tend une te baj be at her edhe engjujt do te qajn perr ne te duuuuuua me don duhemi te dy ne dot jemi bashk per fjla te hallkut nu ka rendesi..
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.

Mesazh nga amir prej Mon Jul 06, 2009 3:30 pm

Mos Me Le Shpirt.. !
Mos me le ne pranvere
mos me le te mjere!!!!
mos me le pa lule
mos me le pa ere.
Mos me le te lutem se te dua shume!
mos me le pa shprese,
mos me le pa gjume!!!!!!
ti e di se te dua
dhe vuaj per ty te lutem te lutem!
mos ma dhuro vetmine
ti je per mua shok
ti je per mua gjdo send ti je ajo
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend!!
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

.

Mesazh nga amir prej Mon Jul 06, 2009 3:30 pm

Sa here ne mengjes kur te zgjohesh,dhe ne mbremje kur te biesh ne gjume,edhe pse nuk e ndien per mbi Buze do te kesh nje puthje nga Une.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:32 pm

Dita kur u shua djelli
kur nuk me ngrohte me as djelli
kur driten zevendsoi erresira
kur mu zhduk shpresa dhe deshira
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:32 pm

Dita kur buzeqeshja ne fytyr u ngri
si kur me par ndjeja dhembje dhe vetmi
kur lotet rrjedhnin pa mbarim
kur jeta morri krejt tjeter kuptim
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:32 pm

Athere kur njeri skisha pran vetes
kur i humba te gjitha rruget e jetes
atehere kur ja harrova shijen gezimit
e me morri hija e trishtimit
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:32 pm

Dita kur rrugeve me zuri erresira
e shpirtin e flakur e mbuloi shkretira
Atehere kur nga endrra e bukur u zgjova
realitetin e hidhur kur e shijova
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:33 pm

Atehere kur e kuptova se jeta ska kuptim
Kur shpresa e fundit vdiq ne shpirtin tim
diten kur gjithka fillova te urrej
kur vetveten time desha ta genjej
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:33 pm

Atehre kur dhembjen smunda ta ndal
kur shpirti me qante ngase kishte mall
Kur e ndjeva veten me tvetmuar ne bot
kur qdo gje qe shija me dukej e kot
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:33 pm

Diten qe kurr sdo tmund ta harroj
at dit qe edhe sot vazhdoj ta mallkoj
at dit te zez qe fundin sja di
ishte dita kur u ndava me...TY
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:33 pm

I have a monster crush on you,
A super-dinosaur!
It sits upon my chest and throat
And yet I beg for more.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:33 pm

When you're away I miss you so
My heart is full of sand.
Yet when you're here my stupid fear
Won't let me touch your hand.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:33 pm

I cannot sleep, I cannot eat,
I'm so wrapped up in you.
My thoughts drift up, away from words,
And fade into the blue.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:33 pm

I know this crush is not your fault;
The dinosaur is mine.
Yet if you could, please rescue me,
And put your arms around me, and hold me, and say
you love me, and Oh! God! Would that be good!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:33 pm

I know this crush is not your fault;
The dinosaur is mine.
Yet if you could, please rescue me,
And put your arms around me, and hold me, and say
you love me, and Oh! God! Would that be good!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:33 pm

shpejt do ikesh larg meje
Nje jete te re do fillosh
Ndoshta tani mes nesh vjen fundi
Dhe pse eshte e tmerrshme ta parnosh
Qendroj e shtangur ne nje qoshe
Syte ne nje pike boshe i fiksoj
Lotet e gjejne vete rrrugen e tyre
Dhe une smundem ti ndaloj
E di qe ti do ikesh
Vendimin tend e respektoj
Por te lutem per dicka
Mos me kerko te te harroj
Ti shko ne rrugen tende
une s'do vdes vec do te vuaj
Thone qe koha sheron plage
Por dashurine sdi ta shuaje
Do te takohemi se shpejti
Pastaj do ndahemi perseri
Secili te shkoje ne jete te vet
Do kete vend vec per shoqeri.
Fotografite po i mbaj une
Qe ti te jesh i lire pa to
Do jetoj vetem me kujtime
Ty dikush tjeter te pret ndaj shko.
Do jetoj me mendimin
Se te pakten si "ish" me kujton
Por s'ka asnje problem
Nese nje dite me harron.
Naten kur te fle e ne enderr te te shikoj
Mos u cudit nese qaj
Mos me pyet perse vajtoj.
Do te vij ndonje nate
Syte te ti puth me kujdes
Te te perkedhel per here t5e fundit
Dhe e qete mund te vdes.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:34 pm

22 MAj,,,,,,,,
miku im i shtrenjte
lamtumire
ty ne shpirt te kam ta dish
fati na ndau sot pa meshire
por diku do shihemi serish
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:34 pm

Do te doja ze isha me ty
puthje te dhuroj
forte te perqafoj
ne sy te shikoj
me ty do te jem
kete ta premtoj
vdekja te na gjeje bashke
kete e deshiroj
Me falni nese kam ba ndje gabim ღღ
.,¡i|¹i¡¡i¹|i¡,.
`"¹li¡|¡|¡il¹"` zemer**
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:34 pm

sa shum me mungone
sa shum po me mundone
zemren plage ma ke bere
gjak po kullone
se vetem ti o shpirti ime i mungone
ti je ilaci qe e sherone
po ti akoma nuk po e kuptone
lere njeher zemeren tende qe prane zemres time
mos e ler qe te rroj jetime.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 15 e 18 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi