Poezi Dashurie

Faqja 16 e 18 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Next

Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:34 pm

Ti je lule qe të takova
ti je engjell qe te endrrovaa
ti je gjithqka ne ket jetttt
qka te shkruaj esht e vertet!!!
nese me don muaaaa
edhe un ty te duaaaaaaa
nese te urrej un ty
me urrej edhe ti mua
por nese un vdes jeto jeten pa mua dhe mos harro se nje engjuell te ka dashuruaaaaaaaa????
(per ty mamun)

To be continued!!!!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:35 pm

te dua me don familja sna lejon

edhe boten te ma falnin un prap do te vuaj kur e di se dora jote mban unaz te huaj


mos ju besoni djemve oj vajza
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:35 pm

Nese Nje Dit Vdes Mos Fillo Me Qar S'me Mbyti Askush Dashnia Me Ka Vrar Nese Me Do Ende Eja Ne Varrin Tim Me Sjell Ndo Nje Lule Dhe Thirre Emrin Tim...
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:35 pm

Tre miq kam njohur . Detin qiellin e syte e tu . Te tre te kalter te tre te pa ane te tre te pa bese te tre genjeshtare . Deti me genjen me vale . qielli me shiun e pa bese . Syt e tu me genjejne me fjale....
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:35 pm

edua nje hengjull qe me leh ne mendime ajo quhet shpirti jetes time.......
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:35 pm

Shum fryn era shiii bije ah taj e dashur kërkund nuk ije,dola përjashta tët kërkoj bau vektajma struja shkoj
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:35 pm

Dashnorja e kujton momentin e par kur e ka pa dashnorin e vet>>>>hehehehh
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:35 pm

pas une dua te le endrrat dhe ti hyj realitetit,duke mos len kurr hije pas vetit,vertet une me djellin lind por me te nuk dua te perendoj,shpesh une pyes vetenper cfar ekzistoj,djelli i mengjesit kerkon te me shkrij mu ame vesen,por mosha qe kam me thot gjall mbaje shpresen,u pergjerohem yjeve te me falin pak fat,shpesh me vete pyes henen a kam ndonje mekat,krenar nue shtrihem ne krevatin e pagjumsis,dhe pse me tallin shenjat e vetmis,bashke me boten mendja ime vjen verdall,pytja ime eshte keshtu a jetohet vall.????
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:35 pm

diten naten thrras me emer malli me vret veq kur mendoj dhe per mu po ket nje zemer qe do di te mos me lendoj aaaaaaaaaaa
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:36 pm

sot me 19 maj u lidha prap me joniden eshte dita me me fat per mua dhe dua ti them asaj qe e dua e dua e dua ? te puth fort shpirti im.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:36 pm

papritur u njoha me nje vajze dhe me te rrashne dashuri rrash nuk e di por a mund te lidhem ne dashuri qe joniden ta kem per jetgjatesi te dua moj vajze te dua se ti je per mua tani kam dhe emocjone por je ajo ti qe mi heq do te pres do te pres deri sa te vdes te puth fort nga larg kete poezi ja detikoj jonides te dua shume syri im ciao
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:36 pm

Harova premtimet e tua
Harova puthjet qe mni dhe
Harova momentet qe i kalonim bashk
Harova fjalen te dua.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:37 pm

Krejt i harova se me nuk jetoj
Me nuk kam zemer
Ndjenjat jane humb prej dites qe ike
Jetoj thjesht si e vdekur.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:37 pm

Do te kthehen lotet e mi
Vuajtjet e mia do i ndjesh
Do mbesesh pa gjum dhe ti
Rend te dashurosh dike qe nuk meriton
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:38 pm

Jeta eshte mundesi,pranoje . Jeta eshte bukuri, admiroje. Jeta eshte lumturi,shijoje. Jeta eshte enderr,zbatoje. Jeta eshte sfid,ballafaqoje. Jeta eshte detyr,kryeje. Jeta esht loje,luaje. Jeta eshte e amshueshme, nderoje. Jeta eshte pasuri ,mbroje. Jeta eshte fshehtesi,zbuloje. Jeta eshte pikellim,tejkaloje. Jeta eshte himn,kendoje. Jeta eshte tragjedi,zbute. Jeta eshte aventur, zbertheje.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:38 pm

jeta eshte nje rrug me kthesa nga materniteti ne varreza.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:38 pm

Sikur një pikë shi të perfaqesonte dashurin time ndaj teje..
dhe sikur ti te me pyesje se sa shum te dua?!…
Me beso se vetem shi do te binte.
Prit prit, mos bjer ne gjum,
Se dua te them te dua shum,
Naten e mir e gjum te embel,
Me jep nje puthje e me shih ne enderr.
Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
tende ruaje nje vend per mua. TE DUA
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:42 pm

Dashuri e pa arritshme ishe ti per mua
dashuri e enderrave qe ne zemer e mbaj
dashuri e cila me shtyri te them te dua
dashuri e cila me beri qe te qaj
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:42 pm

Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te kam dashuruar
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:42 pm

Dashuri e papare ne jeten time
ne zemer me mbete si pike
dashuri e cila me ben jeten jetime
dhe ne zemre me nguli thike
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:42 pm

Dashuri e pa realizuar e pa fat
dashuri e pakufizuar nga largesia
nje dashuri qe e kisha ne mend
nje zemer tash vuan nga vetmia
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:42 pm

Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une i mjeri te duroj
deri ne fund te jetes zemra
tyy do te dashuroj
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:42 pm

Ne te DeQaNiT e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e DeQaNaSvE eshte shume shtrenjt
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:43 pm

dua qe cdokush ta tregoj realitetin
dua qe dhe zemra ta zgjedh te vertetin
dua qe dhe ti te me tregosh mua
me don me te vertet apo kot thot te dua
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:43 pm

Dua nje pershendetje ne nate nme shi
nje perqafim te ngroht kur s'na sheh njeri
nje puthje ne faqe nje lutje per mua
nje enderr te shthurur nje klithme TE DUA
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 16 e 18 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi