Poezi Dashurie

Faqja 18 e 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:47 pm

Pse bre "dd.004" po fol keshtu?
Pse mendon se te kam harru?
Po ty Princeshen ta kam dergu
shum te Bukur ta kam kriju
por pa fat kish qellu
Zemra eshte ti vajtu
fjalen dashuri qe shum koh se ka ndegju
Ajo ty pot pret, veq me kliku
shko ne Albachat se ki me taku, e ke shum mu dashuru!!!
Une thash Zoti qenka Tranu
po si fol mor ky me mu
une ne Albachat ka mu dashuru?!!!
Po sguxoj kuj mi tregu
se gjith Bota dot kesh me mu!!!
Disa koh kish kalu
po fjalt e Zotit si kisha harru
Albachatin thash du me provu
qesaj ..... du mu ju lajmru
thash qeta du me kliku!
"Tung" ja shkrova, fillum me bisedu.
Ja filloj mem tregu:
se pa nafak kish qellu
Zemra ish ti vajtu
fjalen Dashuri qe sa koh se kish ndegju
po e Pret Princin me ju lajmru
Plaget e Zemres me ja sheru!!!
Oh smujta ma me duru
Fjalet e Zotit mu kan kujtu
ka Qjelli kryt e kam qu
me lot ne sy jam Falenderu
per Princeshen qe ma ka dergu!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:47 pm

Ah po shum kemi bisedu
une Qaj e ajo tu lotu
ah po shum jemi Dashuru!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:47 pm

Kur erdh dita mu taku
kurr ate dit skam me harru
dit me shi kish qellu
Engjujt prej gezimit ishin tu vajtu
se sod Princi Princeshen kan me u taku!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:47 pm

nese diten e quaj te bukur ateher ti je pjes e saj nese naten e quaj te bukur ne te di jemi bashk
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:47 pm

nese ne qiell do te shfaqej nje yll me i bukur se ti do ta digjja te terin do ta beja shkrumb e hi se per mu nuk ka yll me te bukur se ti...
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:48 pm

Nese kam vdekur nga plaget e tua trupi im i tretur do te thote te dua e atehere do te kuptosh c'eshte dashuria e lot do te derdhesh mbi lulet e mia..?
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:48 pm

Me lot jeta athua a jetohet pa dashuri ditet nuk kalohen pa ty o shpirt jam e lenduar te kam dashur aq shum dhe ende do te dua....?
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:48 pm

kur kam kalu me ty
tash jam pendu
me pas dit qe je kshtu
moti nrrs tkisha qu
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:48 pm

jetoe jeten fare,mos u frigo sot dikush te uren neser dikush te don,mos u mundo dhe mos e fajso veten se ndoshta per ty dikush e jep jeten...
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:48 pm

Kemisha e bardh pulla e vjeter lamtumir i dashur e kam gjet nje tjeter
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:48 pm

Do te ishte mir nje gje ne kete bote qe tradhtia te mos egzistoj.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:49 pm

Dielli rrezon hena shkelqen ti je i vetmi qe me pelqen.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:49 pm

dije se egziston dikush e jo qdokush se egziston dikund ejo qdokund se qdo her e jo rrallher se vazhdimisht e jo rashtesisht mendon per ty...Te lutem mos qaj,
te lutem mos vuaj,
ka qene fati jot,
te vuash per te huaj.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:49 pm

E di qe zemra nuk riparohet,
e di dhimbja s’largohet,
e di qe shpirti ngushellohet .
por zemra jote nuk rehatohet.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:49 pm

Mundohu ti japesh vetem gezim ,
mundohu ti japesh vetes kenaqsi,
dhe te jesh e sigurte qe pa vuajtje nuk ka lumturi!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:49 pm

Mos qaj per dike qe kurre nuk te deshti,mendo se dikush qan se nuk deshte.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:49 pm

gjumin si gjum nuk e bej per ty naten si nat smund ta kaloj pa ty a thua vetem une te dua a po me don edhe ti mua ?
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:49 pm

Une jom qai qe qdo sen ta deshmon... Une jom qajo qe sherimin ta lehtson.. Ooo dshoqe jem emri tem gjithkon e Gëzon..
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:49 pm

me mungon kur bie nata
me mungon kur dielli lind
me mungon diteve te gjata me mungon shum o shpirti im
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:49 pm

Ishta nata jon e fundit
Kur më the se më s’të dua
Prita se do t’rridhnin lotët
Por spat lot në faqe tu
Dhe s’të erdhi keq për mua... Lexo më tutje
Ishte nat dhe shiu binte
Shum ngadal dy fjal i fole
Me dy fjal ma vrave zemrën
Dhe shpejt ike ulargove
Krejt qka patat ti mi more
Sikur veq një her të flisja
S’dua tjetër prej ksaj bote
Sikur veq të më kuptoje
Sa më mungon buza jote
Qe spo mund ta puthi sante...Ergysi per .....
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Warning !

Mesazh nga floroS prej Mon Jul 06, 2009 3:52 pm

It's Locked ! Sad
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 18 e 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi