Poezi Dashurie

Faqja 3 e 18 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Next

Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:37 pm

TE DUA JETE

te dua jete,e vertete
te dua jete e shkrete
te dua o perendi
te dua per jeten qe me dhe ti

te dua jete ,te cmoj
te dua jete mos mu largo
te dua jete,rri prane meje
te dua jete,mos mu be vdekje

te dua jete,per dashurine
te dua jete per miresine
te dua jete per lumturine
te dua jete,drite qe me dhe

te dua jete,per te mirat qe ke
te dua jete,per te keqen
te dua per te hidhuren
te urrej per vdekjen
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:37 pm

E kam mohuar, e kam perzen
e kam dashur , e kam urryer
me ka dhen dhimbje
me ke dhen emocione
te lendon e te sheron.

pse ky emocion nuk me len te jetoj
pse pa te dot nuk jetoj
pse kurr e urrej e kerkoj
pse te dua edhe kurveten e shkatroj
pse un ndjenjen ta mohoj
dhe un vet shpirtin ta mallkoj


e shtyj e perplas me ze te lart i flas
po prap perball ajo syt i perplas
nuk te dua nuk te kerkoj
me kembgulje e mohoj
po prap kurr se harroj
ah dashuri sa shum per ty do maj zi.

je qorre e qesharake
je dinake e kurr su plake
per ty bejm lufta
per ty jetojm
per ty vuajm dhe veten shkatrojm
a lum si ai qe ty te ka provuar
ah mjer si ai qe ty te ka provuar
se kurr per jet pa ty ska per te jetuar
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:37 pm

te dua sa do ti je larg me prit zemer se po vi te dua me shume se jeten time
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:37 pm

te dua do te te dua pa mbarim edhe pse ti se do aspak shpirtin tim
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:37 pm

je e arrestuar per rrembimin e nje zemre te pafajshme dhe per kete denohesh me 100 puthje +1000 perqafime dhe me burgim te perjetshem ne zemren time
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:37 pm

te dua dej sa te vdes por nuk te dua për interes?
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:38 pm

love is love you must love the love......
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:38 pm

te dua nuk mund te tradhtoj se je ajo e cila te dashuroj
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:38 pm

Larg Zemres

Larg meje po jeton

zemra ime te kerkon

qaj me lot pa pushim, se te dua shpirti im.

me dor po shkruaj me zemer po vuaj

pse je larg meje, me le te vetmuar.

Sa dit te vetmuar sa nata te qeta

te shkrun shpirti im se te don per jete
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:38 pm

Leket

100 lek per te folur me ty
2000 per te chat-uar te dy
500 lek per te ardhur tek ti
… le qe s’po vij fare se po bika shi.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:38 pm

Endera

Te Shtune u martove
te Djele muajin e mjaltit mbarove
te Hene ne pune shkove
te Marte u baresove
te Merkure sec deshtove
te Enjte n’pazar u harrove
te Premten burrit syte c’i nxorre
po shyqyr nga gjumi u zgjove
dhe ketij ankthi i shpetove.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:40 pm

Blerjana

Life it seems, will fade away
Drifting further every day
Getting lost within myself
Nothing matter, no one elseI have lost the will to live
Simply nothing more to give
There is nothing more for me
Need the end to set me free

Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

Emptiness is filing me
To the point of agony
Growing darkness taking dawn
I was me, but now He's gone

No one but me can save myself, but it's too late
Now I can't think, think why I should even try
Yesterday seems as though it never existed
Death Greets me warm, now I will just say good-bye
Në këtë natë pa gjumë vetëm heshtja më shoqëron ,
humbas në kujtimet e mia e zemra ty të kërkon ...
Të thërras ty i dashur e më përgjigjët heshtja:
pra , shoqërohemi ne dy,
heshtja dhe unë ... vetëvetja !...

Shoh hënën në qiell dhe rrezet e saj s'i shkëlqejnë,
unë i lusë ato që ty të të gjejnë ...
E lusë te bukurën hënë një dëshirë të ma plotësojë ,
që të dashurin tim pranë t'ma dërgojë ...

Papritmas hëna u zhduk humbi edhe ndriçimi ,
e unë kisha harruar se po vije agimi .
Agoi mëngjesi kudo zbardhi drita ,
me rrezet e diellit i dashur të më vije të prita!...

Por kotë të prita se ti nuk erdhe ,
e unë mbeta e vetmuar si një zog shtegëtar,
e mbyllur në çerdhe...
Prapë shoqëria e vjetër pritja , heshtja ...
dhe unë ... vetëvetja !...
E unë sërish pyes vetën në vetmi,
vallë , kur do te bashkohemi UNË dhe TI ?!...
Miliona shekuj këngët i këndova
duke të të pritur
i vura notat në pentagramin
e dashurisë
për të hedhur valle
në përjetësi
me shpirtin e njomë përbrenda

Shtatë palë ëndërrat i thura
e ish'thura
nën hijën e mungesës tënde
qielli sikur përgjysmë u qa
merr flakë të gjaktë
ditët i palosa plotë me mallë
në mendje pikturova shpirtin tënd

Mëngjeseve të bardha
duke të pritur
gjurmët e fantazisë më shpjerën
deri te gjokset e guacave
i m'plaka netët e vetmuara
bashkë me margaritarët.

Të thashë të dua, por të gënjeva
Të thashë ndjej atë që s’e ndjeva
Të thashë e di për atë që s’e dita
Të thashë nuk e di atë që e dita!

Të thashë se jam, ajo që nuk isha
Të thashë që kam atë që s’e kisha
Të thashë do bëjë atë që s’e mendoja
Të thashë s’e dua atë që e deshiroja!


E mohova të vërtetën e argumentuar
E pohova gënjeshtrën e vetësajuar
Të ngacmova kur ishe indinjuar
Të lëndova zemrën që e kishe t'plaguar...

A e kuptove përse të kundërshtova
A e kuptove përse të sulmova
Isha e dobët shumë, ndaj gabova
Në munges dije gjithçka shkatërrova.

Tani me vete mendoj edhe përkujtoj
Isha unë ajo apo tjetër forcë më drejtoj
S’mund t’a kthej prapa as kohën as jetën
Për gabimet bërëse dua të rrah vetvetën!
Lamtumirë për herë të fundit
Kthe kokën edhe njëherë
Më kurrë s'do të takohemi
As në vjesht e as në pranverë
Lamtumirë kur t'më thuash
Dorën fort shtrëngoma ti
Mos harro t'më vërshtrosh
Edhe njëherë drejt në sy...
Lamtumirës po i afrohet
Qasti i fundit i së vërtetës
Kisha dashur në atë moment
T'i them lamtumirë edhe jetës
Kurrë se kam menduar
Këtë çast të rëndë e tragjik
Kurrë s'do të kisha besuar
Se ty të kam vërtet armik
Pasi që nuk më dashurove
Përse më plagose
Me shigjetat e dashurisë
Përse ma more gëzimin
Përse m'i ndalove
Ëndrrat e rinis
Askush në këtë botë
Mos përfitoft
Kesi fati të zi
Ndërsa ti u përvlofsh
Me tjetren dashuri
Nuk do të ketë më fjalë
Që shpirtin tim
Të ma ngushlloj
Më mirë tashë të vdes
Se sa akoma
Të jetoj.!
Qetësi gjelbrim,bukuri e rrallë
Mendja fluturimthi rrëmben, kërkon,
pyetje, përgjigje dhe qetësi absolute
asgjë më shumë,
cicërrimë e zogjëve, shpresë
gjeste të buta…,shpirti pushon.

Dielli i verës do të shkëlqejë mbi ty,
dhe Zoti do të ruajë për mua,
do të ruajë për shoqërinë,
për natyrën, për gjithësinë…!

Dhe do shohësh jetën e bukur kudo,
do ta shoh jetën në ty,..,
dhe vdekjes më nuk i frigohem.

Tani ngadalë më duket sikur shkrihem
në shpresë pa kufi,
strukem në gjirin e tij dhe tretëm në dashuri...
bounce bounce bounce
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:42 pm

non ho intenzione di lasciarti da solo
non importa quale strada prenderemo
non ho paura di lotare di caminare
tenerti la mano qunado sei indietro
di incitarti nel salire le piu irte salite
no, non ho intenzione di lasciarti da solo
nessunao mi obbliga ma lo faccio
se sentirai dolore camminare tra i cristali distruti
io ti prendero in braccio
se ti saro di aiuto? non lo so non voglio saperlo adesso
forse non lo sapro mai
pero rinuncio a me stesso pur di aiutare te
saro come tu vorrai
forte quando sarai debole
debole quando sarai forte
no non ti lascio solo
perche io ti voglio bene


Larg, Malli kërkon të më afrojë afër teje por larg,
shume largë je .
Syt e mi të përlotur nga pritja e zgjaturë,
buzët e mija të përvluara nga etja ,
e vallë kur do ta shuaj këtë etje ???
Syri të kërkon, s'të gjen ,
vetëm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijëra kilometra largë neshë ,
Për ne nuk ka ndarje , por durim .
E përlotur e fyer me zemrën e coptuar
dashuri e pastër
sonte për ty vuaj!
Krenari e shqyer shpirt i sakatuar
loti s'do pushoj
me vite - me muaj!
Lotët që unë i derdha, ty në shpirt s'të kanë prekur
vaji i shpirtit tim
për ty është një lojë
lulët mbi zemrën time të fyer të vdekur
ikja e pakthim
më vrau më thërmojë!.
Hapu o varri im i ndjenjave të mia
digju shpirti im
flakëve të dashurisë
ai kurrë s'më ka dashtë, e mua po më vret vetmia
zemrën ma mbuloi
hiri i padrejtësisë!
Shkretëtirë e pafund, pa ty më duket jeta
çofsh i lumtur ti
mbi vajin e shpirtit tim
plagë e zemrës time, duke qarë unë mbeta
vdekja m'u afrua
jeta s'ka kuptim!?
lotet zbresin nga syte ngadale por si veme re
buqet vyshken te etura por nuk i ndjejeme
zemera dhemb me denese por se ndjejme
trupi shuhet pak nga pak por sduam ta pranojme
vrasim nje zemer te dashuruar por pa dashur
lendojme nje njeri dhe tregohemi mizore
shuajme nje dashuri por sduam ta pranojme
edhe pse loti rrjedh neper faqen e nxire
edhe pse zemra renkon dit e nate
edhe kjo ndoshta per krenari
mbase per krenari mbase........
shikon para syve si lengon dashuria e jetes tende
dhe kete ti e di mire por se pranon
sheh se si humbet ne erresire
por ke frik ta ndihmosh
sheh si shuet nje dashuri
por preferon te qash
dhe strukesh ne vetvete duke e mallkuar ate
harron qe ne zemer vrave dike
dhe prap vazhdon
vrave dike ne zemer por po vret vetveten 2 fish
se ai eshte vetja jote dhe ti je e atij
kete ti e di shume mire por prap nguron
preferon te vuash vete
se dashurine te pranosh
dhe zemra vazhdon e lengon
syri vazhdon e qan
per nje dashuri qe ti nuk do ta pranosh
(per te gjithe ata qe nuk duan te pranojne nje dashuri ose qe nuk jane te sigurt nese duan apo jo)DEDIKUAR ENGJELLIT TIM
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:42 pm

i njejti vend na takon gjithmone
te njejtat fjale i njejti vrer
flasim e flasim si te ishim nje
por as une ste njoh e as ti sme njeh
godet me fjale por fjale qe vret
se di perse asnjehere se kuptova
mbase ke frik mbase ke dhe inat
e cfaj kam une qe ste vi per shtat
mbase je femije ose burracak
se ska shpjegim tjeter
qe sdi te sillesh me grat
provoje njehere se nuk eshte bezdi
uuuuu me fal harrove ke mendjemadhesi
mesohu o mendjemadh se ste bie bishti
se sjane te gjithe si ti njerez te pafytyre :P
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:42 pm

Mos me kerko
Ne adresen e vjeter
Ku me gjeje gjithmone.

Mos pyet njeri tjeter
Per vendndodhjen, time
Sepse askush, s’te tregon.

Mos u mundo, te zbulosh
Se ku ndodhem, tani
Jam larg, apo afer
Kete, ti nuk e di.

Mos u lodh, me kot
Te mesosh, te verteten
Per rrjedhen e jetes sime
E gjalle, apo e vdekur
Ti nuk jeton me, ne zemren time!!!...


shum here te putha trupin mbreme
me epsh te zjarrte e me mall
u afrova ngadale te te them te dua
hapa syte por ste gjeta prane

Një dorë e vogël dhe e bardhe ledhaton trupin tim,
i cili dridhet nga një prekje e thjeshtë.
Një kub akulli rreshqet mbi gjoksin tënd,duke rrenqethur trupin
Ne një çast një puthje e afshte shijon buzët e mija,
Ne heshtje dëgjohen te rrahurat e zemrës sime.
Një zemër e ndezur flakë qe thërret emrin tënd.

Kur malli të ketë marrë
edhe unë mos të jem aty,
mbylli sytë edhe më thirr
se unë do të vi aty.
Kur buzët të janë tharë,
edhe puthja të mungon
hape dritarën e lutju hanës,
se puthjen time ajo ta dërgon.
Kur ti ndjehesh në vetëmi
edhe zemratë qan,
zhytu ne kujtime dhe
mua do të më kesh pranë.
kur ti të me duash
dhe pranë të mos më keshë,
hap dritarën dhe fluturo
se tek unë do të jeshë. ( jo krijimi im)
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:43 pm

Lumi kur hec e shiu kur piklon,
une ne ty mendoj e zemra ime s'dot harron!

Ditet tona ne lumturi,
kaluan shpejt, si kur binte shi!

E ato ditet ne vetmi, spo kalojn dot,
pse sme ndhimon o i vetmi zot?
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:43 pm

Lumi kur hec e shiu kur piklon,
une ne ty mendoj e zemra ime s'dot harron!

Ditet tona ne lumturi,
kaluan shpejt, si kur binte shi!

E ato ditet ne vetmi, spo kalojn dot,
pse sme ndhimon o i vetmi zot?
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:43 pm

Nese te kujtohet
dita kur me njohe
ma thuaj ç'mendoje
kur me mua bisedoje?
Nese te kujtohet
çasti kur mu afrove
ma thuaj ç'ndjeve
qe me peqafove?
Po çasti kur me puthe
ç'ndjeve a e di?...
Me siguri do te kesh ndjere
te madhen "Dashuri"...
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:43 pm

Loti pikon, se ti kristalin brenda meje theve. Loti pikon, se ti gjithmone me genjeje. Loti pikon, se ti jeten ma rrembeve. Sado qe me lendoje, loti nga shpirti im do te buroje dhe emrin tend mbi faqen time do te vizatoj.

Gjithmone te kam dashur dhe gjer ne varr do te dua. Jeta eshte fat, por fati s`ishte me mua.

Do te deshiroja vetem 3 min qetesi, ku te ishte hena une dhe ti. Por nuk do te me mjaftonte vetme qetesia, ne perjetesi une ti dhe dashuria..

Netet pa fund i kalova zgjuar, mbeshtetur ne jastekun e endrrave te vrara...Se ti boten time kishe zbukuruar, me premtime boshe, genjeshtra e perralla!


Kam nevoje per ty, si ka dita per diellin, kam nevoje per ty, sa kane zogjte per qiellin, kam nevoje per ty, me shume se dje kam sot, kam aq shume nevoje sa s`mundem ta them dot, kam nevoje per ty dhe cdo cast per ty mendoj, por druhem te ta them, kam frike mos te lendoj.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:43 pm

Lexo këtë mesazhë që del nga shpirti im

e në me do ruaje si kujtim

Grise nëse s'më do, bëje cop e therime,

po ta dish bashkë më të ke thyer zemrën time
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:43 pm

Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer dhe dije qe ajo je ti.

Kur te ze lemza kujto emrin
tim
Kjo s'eshte magji por te heq
vetmin
Kot,mos pi uje lemza s'te
pushon
Keshtu bej dhe une kur ti
me kujton


ashuria jote per pak caste ishte mjalt
dhimbjen ma sheronte e cdogje ma bente te zjarrt
me thuaj pse gabove
dhe mjaltin ne helm ma shendrrove
perse kte zemer ma coptove
me thuaj perse me lendove???????
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:05 pm

Degjo……S’te kam harruar,
Te kam menduar gjithmone.
S’ka gje tjeter vecse dashuria jone.
Sa me mundon …………………..
Me mbeti nje fjale e pathene,
Nje fjale qe ti e doje shume
Po ti zemer s’me kuptove kurre.
Kurre s’me ndjeve ,sa te ndjeja une.
Me mbeti nje fjale e pathene,
Me mbeti shpirti tek ti………..
Per ty zemer nuk pendohem se te doja,
E shtrenjta ime ti……………………!
Degjo……S’te kam harruar ,
Te kam menduar gjithmone.
S’ka gje tjeter vecse dashuria jone.
Sa me mundon ……………...............!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:05 pm

Perse?

Perse me dhemb kaq fort kjo zemer
e mishi rreth saj me digjet flake?
...ndoshta pse te shoh si engjell
qe jeten time do ma marre.

Perse lotojne syte e tu te embel?
...mos frigohen se do ndahemi sot?!
...por nuk do shkoj der’t’behem avull
se zemra ime nuk te le dot.

Perse nje fjale ti nuk e flet?
Perse ne buze ti nuk me prek?
…por qendron, si nje lule ne shkretetire.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:06 pm

SI NDIHEM PA TY???
^^^^^^^^^^^^

Ku me ike ku humbe ku u tretë
një plage ne zemër me mbete
një zjarr që kurr nuk shuhet
një emër që perjete ruhet


Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e këmbë ti me pushton.

S'e di se c'ndjen kur me ke pranë
Kur te dy vetëm rrimë menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!

S'e di c'mendim ke ti për mua
Kur te shtrengoj por s'them te dua
Kur them se vdes për buzët e tua
S'e di a me beson ti mua?

S'e di c'do të ndodhë me ne te dy
Sikur të mos jem më me ty
Sikur kjo ender te ndalet një ditë
S'e di a do të shoh me o drite?

S'e di pa ty çdo bëj o yll
Pa ty kjo botë me duket një pyll
Pa ty kjo botë s'do këtë kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.

S'e di valle a do të duroj
Pa e puthur me atë goje
Pa e prekur me atë dorë
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjatë do të vazhdoje
Por di sa shumë te dëshiroj
E di sa shumë ti me gezon
Kur pak vëmendje me kushton.

E ndjej se shumë do të te dua
Sa kohe këto buzë do me puthin mua
Sa kohe që zemra do t'me punoje
Emrin tënd do të kem ne goje.

S'e di sa shumë do të zgjase kjo jetë
S'di si do shkoje ne te vërtetë
Por diçka di me siguri :
Ajo që dua je veç.......... Ti.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:06 pm

NË ËNDËRR

1.
Më vjen në ëndërr sikur një fantazmë
Që më rrin mbi kokë dhe ëndërrat mi ruan,
Më shikon në thellësinë e shpirtit tim
Më duket se edhe ti bashk me mua vuan!

2.
Nga ëndërra provoj të zgjohem
Të ndjej frymën tënde në gjoksin tim,
Por ti ikën, si dhe çdo fantazmë
E unë dhe ëndërra mbetemi jetim!

3.
Provoj të zgjas duart ty të të takoj
Me dëshirë të zjarrtë të të mbaj në gji,
Ti tretesh sikur kurrë s’ke qenë
Tash ëndërra edhe ti më lat në vetmi!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 18 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi