Skela në formacionin më të mirë të javës së 29-të

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

03052009

Mesazh 

Skela në formacionin më të mirë të javës së 29-të
Befasia kryesore e javës së 29-të në Bundesligën gjermane ishte humbja e liderit Wolfsburg nga skuadra e Ervin Skelës, Energie Cottbus, e cila lufton për ekzistencë. Humbje ka pësuar edhe kampioni Bayern Munich në Allianz Arena nga Schalke, që i kushtoi me punë trajnerit Juergen Klinsmann. Pretendentët tjerë për titull, Hertha Berlin dhe Stuttgart kanë shënuar fitore, ndërsa Hamburgu është mposhtur si mysafir i Borussia Dortmundit.

Më të mirët e javës së 29-të në Bundesliga (3-4-3):

Portier: Gerhard Tremmel (Energie Cottbus)

Mbrojtës: Heiko Westermann (Schalke), Ludovic Magnin (Stuttgart), Patrick Owomoyela (Borussia Dortmund)

Mesfushorë: Nuri Sahin (Borussia Dortmund), Leon Andreasen (Hannover), Diego (Werder Bremen), Ervin Skela (Energie Cottbus)

Sulmues: Dimitar Rangelov (Energie Cottbus), Stanislav Sestak (Bochum), Cacau (Stuttgart)
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi