Premier League: Ekipi më i mirë i javës së 34-të

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

03052009

Mesazh 

Premier League: Ekipi më i mirë i javës së 34-të
Sulmuesi brazilian Robinho, nuk kishte të ndalur në ndeshjen e fundit kundër Evertonit, duke ndihmuar Manchester Cityn të thyejë serinë e dobët në ndeshjet në udhëtim dhe për të shënuar fitoren e parë larg fushës vendore, që nga muaji gusht.

Robinho përbën edhe sulmin e ekipit më të mirë të javës në Ligën Premier, së bashku me sulmuesin e Manchester United, Wayne Rooney.

Në vazhdim ekipi më i mirë i javës i zgjedhur nga Eurosport:

Portier: Paul Robinson (Blackburn Rovers)

Mbrojtës: Gianni Zuiverloon (West Brom); Brede Hangeland (Fulham); Ryan Nelsen (Blackburn Rovers); Jlloyd Samuel (Bolton Wanderers)

Mesfushorë: James Milner (Aston Villa); Cesc Fabregas (Arsenal); Stephen Ireland (Manchester City); Chris Brunt (West Brom)

Sulmues: Robinho (Manchester City); Wayne Rooney (Manchester United)

Formacioni i javës 4-4-2

Robinson

Zuiverloon – Hangeland – Nelsen – Samuel

Milner – Fabregas – Ireland – Brunt

Robinho – Rooney
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi