Detyra nga lenda e fizikes

Shko poshtë

Detyra nga lenda e fizikes

Mesazh nga donbeco prej Sat Mar 14, 2009 11:57 am

Të llogaritet numri I rrotullimeve në njësi të kohës (frekuenca) e trupit me masë 5kg, e cila bën lëvije rrethore nëpër rreth me rreze 3.06m dhe në të cilën vepron forca centrifugal 2413,63N?
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Detyra nga lenda e fizikes

Mesazh nga ♥alma♥ prej Mon Mar 16, 2009 10:12 pm

ofofofff mjer ju me kto detyra Sad Sad Sad
avatar
♥alma♥
Fillestar/e
Fillestar/e

Numri i postimeve : 28
Location : Gostivar
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi