Formacioni më i mirë nga Juventusi dhe Interi

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

03052009

Mesazh 

Formacioni më i mirë nga Juventusi dhe Interi
Të shtunën mbrëma në Stadio Olimpico të Torinos takohen rivalët e përbetuar, Juventus dhe Inter, në ‘Derby d'Italia’. Megjithatë nëse do t’u jepej mundësia që ta zgjidhnit formacionin më të mirë duke marrë lojtarë nga dy skuadrat, kë do ta kishit zgjedhur?

Goal.com ka bërë përzgjedhjen e njëmbëdhjetë lojtarëve më të mirë dhe zëvendësuesve nga të dyja skuadrat.

Formacioni: 4-4-2

Portier: Julio Cesar (Inter)

Mbrojtës: Maicon (Inter), Cristian Chivu (Inter), Giorgio Chiellini (Juventus), Davide Santon (Inter)

Mesfushorë: Mauro Camoranesi (Juventus), Javier Zanetti (Inter), Esteban Cambiasso (Inter), Sebastian Giovinco (Juventus)

Sulmues: Zlatan Ibrahimovic (Inter), Amauri (Juventus)

Trajner: Jose Mourinho (Inter)

Zëvendësuesit:

Gianluigi Buffon (Juventus)- portier
Ivan Cordoba (Inter)- mbrojtës
Pavel Nedved (Juventus)- mesfushor
Dejan Stankovic (Inter)- mesfushor
Alessandro Del Piero (Juventus)- sulmues
Mario Balotelli (Inter)- sulmue
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi