Ekipi i Vitit në Premierligë i zbuluar nga PFA

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

03052009

Mesazh 

Ekipi i Vitit në Premierligë i zbuluar nga PFA
Asociacioni i Futbollistëve Profesionist (PFA), ka zbuluar ekipin më të mirë të Ligës Premier për sezonin 2008/2009.

Gjashtë lojtarë në Manchester United, dy të Liverpoolit, dhe nga një të Chelseat, Aston Villas dhe Portsmouth, kompletojnë 11-shen e cila është emëruar nga PFA, në një mbrëmje gala, gjatë të cilët Ryan Giggs u emërtua Lojtari Më i Mirë i Vitit, ndërsa lojtari i Aston Villas, Ashley Young, është zgjedhur Lojtari i Ri Më i Mirë i Vitit.

Më poshtë përzgjedhja e PFA për sezonin 2008/2009:

Portier:
Edwin van der Sar (Manchester United)

Mbrojtës:
Glen Johnson (Portsmouth)
Patrice Evra (Manchester United)
Rio Ferdinand (Manchester United)
Nemanja Vidic (Manchester United)

Mesfushorë:
Steven Gerrard (Liverpool)
Ryan Giggs (Manchester United)
Ashley Young (Aston Villa)
Cristiano Ronaldo (Manchester United)

Sulmues:
Fernando Torres (Liverpool)
Nicolas Anelka (Chelsea)
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi