Chelsea vs. Liverpool, kush duhet të luajë

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

03052009

Mesazh 

Chelsea vs. Liverpool, kush duhet të luajë
Të martën mbrëma në Stamford Bridge zhvillohet ndeshja kthyese për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve ndërmjet Chelseat dhe Liverpoolit. Takimi i parë i zhvilluar në Anfield, përfundoi me fitoren e Bluve me rezultat prej 3-1. Zgjidhni lojtarët e të dyja skuadrave të cilët duhet të startojnë nga minuta e parë.

Vendoseni veten në pozitën e Guus Hiddink dhe zgjidhni se kush duhet të luajë përballë Liverpoolit.

Kjo është skuadra e cila fitoi me rezultat 3-1 në Anfield (4-3-3): Cech; Ivanovic, Terry, Alex, Cole; Ballack, Essien, Lampard; Kalou, Drogba, Malouda.

Pastaj kaloni në anën më të vështirë, të Liverpoolit, që duhet të fitojë së paku 3-1 për ta çuar ndeshjen në vazhdime, ose 3-0, nëse dëshiron kualifikimin.

Ky ishte formacioni, i cili u mposht nga Chelsea (4-4-1-1): Reina; Arbeloa, Carragher, Skrtel, Fabio Aurelio; Alonso, Lucas, Kuyt, Riera; Gerrard; Torres.
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi