Milan vazhdon me fitore

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

03052009

Mesazh 

Milan vazhdon me fitore


Skuadra e dytë në Serie A, Milan, ka shënuar fitore me rezultat prej 2-0 si mysafir i Catanias në Stadio Massimino.

Golin e parë në ndeshje e shënoi ‘njeriu gol’, Filippo Inzaghi, i cili pranoi një top nga Ricardo Kaka, për ta mposhtur portierin Kosicky (27’).

Përveç asistimit, Kaka u regjistrua edhe në listën e golashënuesve, pasi që ishte pikërisht braziliani lojtari i cili shënoi golin e dytë dhe të fundit në ndeshje (52’).

Kjo fitore e përforcon Milanin në pozitën e dytë me katër pikë më shumë se Juventusi që ka barazuar kundër Lecces.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi