Spalletti i zhgënjyer pas barazimit

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

03052009

Mesazh 

Spalletti i zhgënjyer pas barazimit
Trajneri i Romës, Luciano Spalletti, nuk e ka fshehur zhgënjimin pas barazimit të të dielës pa gola kundër Chievon në Olimpico, gjë që thuajse i ka dhënë fund mundësive të Giallorossëve për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve, pasi Roma gjendet tetë pikë prapa Fiorentinës që mban vendin e katërt, kur kanë mbetur edhe katër javë për t’u zhvilluar.

“Chievo luajti për barazim dhe kjo na i vështirësoi shumë gjërat. Ata bënë 50 ndërhyrje pa leje në fushën e tyre, dhe thjeshtë na pamundësuan depërtimin”.

“Po ashtu edhe ne nuk luajtëm mirë siç duhej të luanim, mirëpo skuadra u mundua dhe e bëri punën e vet në fushë”, tha Spalletti pas ndeshjes.
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi