Casilas & Raul: Humbja ndaj Barçës dhemb shumë

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

03052009

Mesazh 

Casilas & Raul: Humbja ndaj Barçës dhemb shumë
Reali i Madridit me një histori të gjatë dhe të begatshme nuk ka pësuar shpesh humbje të tilla si ajo ndaj Barcelonës, në ndeshjen e mbrëmshme (2:6). "Kjo humbje dhemb shumë. Nuk mund të gjejë asnjë fjalë pas kësaj humbjeje.
Gjithçka dështoi, ne thjeshtë qëndruam në një vend dhe shikuam se si po shkatërrohet krejt ajo që kishim ndërtuar në këtë edicion", ka theksuar portieri i Realit, Iker Kasilas. "Kjo humbje dhemb shumë. Kur Barcelona luan kështu, atëherë sigurisht se askush nuk ka gjasa ndaj tyre. Por, nuk ekziston asnjë arsyetim për ne. Jemi vetë fajtor për të gjithë", ka pohuar Raul, duke shtuar: "Futbollistët e Barcelonës dolën në fushë dhe vendosën të argëtohen. Ne ishim të bllokuar. Na shkatërroi presioni dhe shëresa e madhe. Kështu nuk luhet futbolli. Barcelona tregoi se si luhet futbolli", ka thënë kapiteni i Realit, Raul.
avatar
bujo
Anetare 10 %
Anetare 10 %

Numri i postimeve : 63
Registration date : 20/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi