Nokia hap dyqanin online OviStore

Shko poshtë

04052009

Mesazh 

Nokia hap dyqanin online OviStore
Nokia ka vendosur të hap dyqanin me aplikacione për telefonat e saj, që është një hap i cili padyshim është nxitur nga suksesi i dyqanit online të kompanisë Apple - App Store.

Një nga shërbimet e dyqanit Ovi të cilin Nokia ka filluar kohë më parë ka vendosur ta krijojë është afarizmi me aplikacione.

Prodhuesi finlandez i celularëve ka vendosur të bashkëpunojë më mirë me prodhuesit e aplikacioneve për telefonat e tij Symbian dhe t’u lehtësojë atyre shpërndarjen e produkteve të reja. Përdoruesit gjithashtu do të gjejnë më lehtë aplikacionet e kërkuara kur t’u ofrohen në një vend të vetëm.

Përveç aplikacioneve serioze, me anë të Ovi Sotore do të shiten edhe muzika e lojërat. Fillimi i Ovi Store Nokia planifikohet të ndodhë gjatë muajit maj.
www.nokia.com
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi