Van Persie rikthehet në stërvitje

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

04052009

Mesazh 

Van Persie rikthehet në stërvitje
Sulmuesi Robin van Persie dhe mbrojtësi Mickael Silvestre, janë rikthyer në stërvitje me përbërjen e Arsenalit që nesër do të presë Manchester United në gjysmë-finale të Ligës së Kampionëve.

Lajmi është i një rëndësie të madhe për topçinjtë që janë në disavantazh prej një goli nga ndeshja e parë në Old Traffort, e që do të jenë pa sulmuesin kroat Eduardo da Silva.

Van Persie nuk ka luajtur që nga gjysmëfinalja e Kupës FA kur Arsenali u mposht nga Chelsea me rezultat 2-1. Por, holandezi është rikthyer në stërvitje në prag të ndeshjes vendimtare për finalistin e parë të Ligës së Kampionëve dhe mund të jetë partner i Emmanuel Adebayor në sulmin e topçinjve.

Silvestre po ashtu ishte në dyshim për aktivizim pas lëndimit të pësuar në ndeshjen e parë pikërisht kundër United, por edhe francezi do të jetë i gatshëm për lojë.
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi