Henry mungon kundër Chelseat

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

04052009

Mesazh 

Henry mungon kundër Chelseat
Sulmuesi i Barcelonës, Thierry Henry, do të mungojë në gjysmëfinalen e kthimit të Ligës së Kampionëve kundër Chelseat, e cila zhvillohet të mërkurën mbrëma në Stamford Bridge.

Francezi bëri një paraqitje të shkëlqyer kundër Real Madridit duke shënuar dy herë përkundër faktit se paraprakisht kërkoi nga trajneri që ta zëvendësonte, mirëpo kjo i kushtoi me dëmtim më të rëndë.

Barcelona dhe Chelsea u ndanë pa gola në ndeshjen e parë gjysmëfinale të zhvilluar në Camp Nou, ndërsa mungesa e ish-sulmuesit të Arsenalit vetëm sa ua vështirëson punët Blaugranëve.

Henry do të qëndrojë dy javë jashtë fushe, që do të thotë se përveç gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, ai do të mungojë edhe në ndeshjen kundër Villarrealit në La Liga dhe në finalen e Copa del Rey kundër Athletic Bilbaos
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi