Forlan: Mendoj vetëm për Atleticon

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

04052009

Mesazh 

Forlan: Mendoj vetëm për Atleticon
Sulmuesi i Atletico Madridit, Diego Forlan, ka pasur një sezon të shkëlqyer duke qenë edhe pretendent për golashënuesin më të mirë të sezonit dhe sfiduesi kryesor i Samuel Eto’os, me 26 gola, një më pak se kamerunasi, i cili ka shënuar 27 gola.

Forma e tij padyshim që ka rënë në syrin e skuadrave të mëdha, siç është ajo e Barcelonës, mirëpo uruguaiani thotë se ai mendon vetëm Atleticon dhe fitoret të cilat mund ta dërgojnë skuadrën kryeqytetase në Ligën e Kampionëve.

“Këto gola shërbejnë vetëm për t’i fituar ndeshjet, dhe është pikërisht fitorja për të cilën mendoj”.

“E rëndësishmja është që të fitohen tre pikët dhe të kthehemi në garë (për Ligën e Kampionëve). Ajo që duhet të bëjmë në vazhdim është të shënojnë fitore dhe ta përmirësojmë futbollin tonë që të mos vuajmë gjatë ndeshjeve”, është shprehur Forlan
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi