Microsoft konfirmon edhe zyrtarisht, Windows 7 këtë vit

Shko poshtë

14052009

Mesazh 

Microsoft konfirmon edhe zyrtarisht, Windows 7 këtë vit


Prodhuesi i sistemit operativ Windows u ka dhënë fund spekulimeve nëse Windows 7 do të vjen në treg gjatë këtij apo vitit tjetër. Do të vjen këtë vit.

Microsoft ka njoftuar që Windows 7 të lëshohet në shitje para sezonit të festave të këtij fundviti. Kjo nënkupton se sistemi operativ në shitje me pakicë dhe i parainstaluar nëpër kompjuterë do të mund të paraqitej para muajit nëntor, kur fillon zyrtarisht sezoni i blerjes së festave të fundvitit në Amerikë.

Windows 7 do të duhej që brenda tre muajsh të arrij statusin RTM (release to manufacturing), që do të thotë se atëherë do të fillohet me shitje tek partnerët afaristë të cilët do t’i instalojnë në kompjuterët e gatshëm dhe të fillojnë shumëzimin e disqeve si dhe vendosjen e numrave serik. Periudha RTM zakonisht zgjat tre muaj dhe pas kësaj sistemet operative do të fillojnë të dalin në shitje me pakicë.

Acer, prodhuesi me kalibër botëror i kompjuterëve, ka njoftuar se pret të fillojë më shitjen e sistemit të ri operativ Windows 7 më 23 tetor të këtij viti.

www.microsoft.com
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi