Netbooku i parë i bazuar në Android

Shko poshtë

Netbooku i parë i bazuar në Android

Mesazh nga floroS prej Thu May 14, 2009 9:14 pmSapo janë paraqitur disa celularë solidë me sistemin operativ Android të kompanisë Google, tashmë dikush veçmë ka tentuar të bëj edhe një laptop të vërtetë me Android.
Nuk jemi krejtësisht të sigurt nëse më shumë bëhet fjalë për telefon celular apo kompjuter, sikur që nuk jemi të bindur se Android si platformë është e pjekur sa duhet për të kaluar në kompjuterë
personal të vërtetë.Mirëpo Alpha 680 ka disa karakteristika interesante, të cilat madje edhe nuk janë të lidhura me sistemin operativ; në të gjendet ekrani i madh i ndjeshëm në prekje i cili mund të sillet.
Specifikat më shumë i afrohen celularit sesa kompjuterit. Ai përmban procesor ARM11 me takt punues prej 533 MHz, rezolucioni i ekranit është 800 x 480 piksela, 128 MB DDR2 RAM memorie, Wi-Fi si dhe disk SSD me kapacitet prej një gigabajt.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi