Reali nuk ka mundur t’i bëjë ballë Barcelonës

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

15052009

Mesazh 

Reali nuk ka mundur t’i bëjë ballë Barcelonës
Trajneri i Real Madridit, Juande Ramos, ka pranuar se skuadra e tij nuk ka mundur t’i konkurrojë Barcelonës sezonin e sivjetmë në La Liga.

Mbretërit aktualisht janë tetë pikë pas Blaugranëve, të cilët i ndan vetëm një pikë nga titulli i kampionit të Primera Divisionit spanjoll, kështu që mjafton një barazim i vetëm kundër Mallorcas në fundjavë dhe Barcelona do të jetë kampioni i ri i Spanjës.

“Ne nuk mund t’i bënim konkurrencë Barcelonës. Paraqitjet tona kanë qenë shumë të mira dhe me rezultatet të cilat i kemi arritur, kemi mundur të bëhemi kampionë”.

“Mirëpo, Barcelona luan futboll të shkëlqyeshëm. Lojtarë të tillë si Xavi, Puyol dhe Iniesta, plotësojnë nivelin më të lartë të futbollit”, është shprehur Ramos, i cili sipas të gjitha gjasave në fund të sezonit do të largohet nga timoni i Los Merengues.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi