Gerrard dëshiron Ligën dhe Botërorin në sezonin e ardhshëm

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

15052009

Mesazh 

Gerrard dëshiron Ligën dhe Botërorin në sezonin e ardhshëm
Steven Gerrard është zotuar ta shndërrojë vitin 2010 në sezonin më të suksesshëm në karrierën e tij, duke fituar Kupën Botërore me Anglinë si dhe titullin e kampionit me Liverpoolin.

Me Manchester United që tashmë ka gjashtë pikë kryesim para Liverpoolit, kur kanë mbetur edhe dy ndeshje deri në fund të sezonit, shpresat e të kuqve për titull janë të shuara.

Manchesteri do të mund të shpallet kampion edhe nëse nxjerr një pikë të vetme në derbin e të shtunës kundër Arsenalit. Por, kapiteni i Liverpolit shpreson se sezonin e ardhshëm gjithçka do të jetë më ndryshe.

“Të fitoj ligën dhe pastaj të shkoj të fitoj Kupën Botërore, kjo është ëndrra ime. Ka shumë punë për të bërë dhe shumë pengesa për të kaluar para se të arrij këtë, por kjo është ambicia dhe ëndrra. Mendoj se është e mundur”, ka thënë Gerrard për mediat angleze.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi