Wenger: United është më i miri për momentin

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

16052009

Mesazh 

Wenger: United është më i miri për momentin
Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, pranon se Manchester United është ekipi më i mirë për momentin në Ligën Premier.

Wenger është i vetëdijshëm se Arsenali vështirë se mund të krahasohet me Manchesterin për momentin, por francezi beson se sezonin e ardhshëm gjërat do të ndryshojnë.

“Dallimi prej 18 pikësh është situatë për të cilën duhet mirë të mendojmë. Njerëzit harrojnë se ishim aq gjatë prapa tyre dhe humbëm shumë pikë. United është kampion botëror, kampion i Evropës dhe tash sërish do të bëhet kampion i Anglisë”, thotë Wenger.

“Të gjithë duhet të luftojnë dhe jo ta pranojnë atë, dhe sezonin tjetër t’i arrijmë ata. Pa dyshim se United tash është më i mirë se ne”, shton francezi.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi