Oddo: Kombëtarja për mua ka përfunduar

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

16052009

Mesazh 

Oddo: Kombëtarja për mua ka përfunduar


Massimo Oddo ka pranuar se gjasat që ai të përfshihet në kombëtaren italiane janë po thuajse zero, pasi Marcello Lippi është në kërkim të talenteve të rinj.

Mbrojtësi i Bayern Munichut, Massimo Oddo, nuk u përfshi në Euro 2008 verën e kaluar nga ish-trajneri Roberto Donadoni, ndërsa nuk është ftuar as nga Marcello Lipi, që kur ai rimori timonin e kombëtares italiane.

“Mundësitë e mia të jem pjesë e kombëtares tashmë kanë përfunduar. Kryesisht sepse kur Lippi u rikthye, kurrë nuk tregoi interesim për mua. Mbase me të drejtë, unë kam arritur një moshe nuk ka disa talente të rinj mjaft premtues dhe Lippi është një trajner i madh i cili e di se çfarë dëshiron dhe mund t’i bëjë zgjidhjet e veta”, ka thënë Oddo.

Oddo, i cili është i huazuar nga Milani, ka bërë 21 paraqitje me Bayernin në të gjitha garat këtë sezon, ndërsa e ardhmja e tij pritet të vendoset gjatë verës.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi