Benitez kërkon nga Arsenali të ruajë të hapur garën për titull

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

16052009

Mesazh 

Benitez kërkon nga Arsenali të ruajë të hapur garën për titull


Menaxheri i Liverpoolit, Rafael Benitez, nuk pranon të heqë dorë nga titulli dhe shpreson se Arsenali do ta tregojë veten duke mposhtur Manchester United në derbin e sotëm.

Manchesteri është gjashtë pikë para Liverpoolit në tabelën e Ligës Premier, kur kanë mbetur edhe dy ndeshje deri në fund të sezonit. Djajtë e kuq kanë nevojë për një pikë të vetme për të siguruar titullin, por Benitez vazhdon të shpresojë ende.

“Kemi besim se Arsenali do të luajë një ndeshje të mirë. Ata i kanë humbur dy ndeshjet e fundit de këtë herë do të shihni një ekip tjetër, i cili synon të dëshmojë ca veten. Nëse ata e bëjnë këtë, shpresoj se kjo do të na japë neve rast ditën tjetër”, ka thënë Benitez

“Çfarëdo që të ndodhë, unë jam vërtet i kënaqur që jemi në këtë pozitë në fund të sezonit. Por nuk heq dorë nga titulli, duhet të jemi gjithmonë pozitiv”, ka shtuar spanjolli
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi