Qyteti vegjetarian

Shko poshtë

16052009

Mesazh 

Qyteti vegjetarian
Zyrtarët publik dhe njerëzit udhëheqës të qytetit belg Ghent një herë në javë do të kanë një ditë pa mish për të dhënë kontributin e tyre për mbrojtjen e mjedisit dhe të fillojnë betejën kundër trashësisë dhe stilit të “sëmurë” të jetesës.

Duke filluar nga kjo javë, në Ghent do të jetë një ditë e rregullt pa mish, kur zyrtarët e qytetit dhe anëtarët e këshillit të qytetit do të zgjedhin drekën e tyre nga menyja vegjetariane.

Zyrtarët publik dhe politikanët fillimisht do të heqin dorë nga mishi, derisa shembulli i tyre më pas do të ndiqet nga shkollat me ditën e tyre të perimeve në muajin shtator.

Iniciatorët shpresojnë që me këtë do të kontribuojnë në mbrojtjen e mjedisit dhe të fillojnë betejën kundër trashësisë.

dj-saliu

Numri i postimeve : 1
Registration date : 16/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi