Fshati anglez shitet për rreth 20 milionë funte

Shko poshtë

16052009

Mesazh 

Fshati anglez shitet për rreth 20 milionë funte
Një fshat në Angli me 21 shtëpi, terrenin për kriket dhe pyll është shitur për më shumë se 20 milionë funte, ka njoftuar të enjten një agjenci vendase për patundshmëri.

Vlera e fshatit piktoresk Linkenholt, në të cilin jetojnë rreth 40 banorë, më herët është vlerësuar të kushtojë në mes të 22 e 25 milionë funte.

Janë shitur të gjitha shtëpitë dhe tokat e Linkenholt, fshat ky i cili shtrihet në një sipërfaqe prej tetë kilometrave katrorë dhe i cili gjendet rreth 110 kilometra në perëndim të Londrës. Banorëve u është thënë se mund të vazhdojnë të jetojnë në fshatin në të cilin të gjithë i japin shtëpitë e tyre me qira.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 25
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi