Diego: Zidane është modeli im

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

16052009

Mesazh 

Diego: Zidane është modeli im


Mesfushori i Werder Bremenit, Diego, është i bindur se do të ketë ndikim të madh në Juventus në sezonin e ardhshëm.

“Le të themi se jemi shumë afër, vetëm një hap të vogël larg nga marrëveshja. Dua të luaj për Juventusin. Gjithmonë kam ëndërruar të luaj në Itali pasi mendoj se Serie A është liga më e bukur dhe më sfiduese dhe tash Juve ka treguar se vërtet më dëshiron mua”, ka thënë Diego.

“Atje ka dhe gjithmonë ka pasur kampionë të mëdhenj. Zidane është model i imi dhe gjithmonë e kam parë atë në TV. Ai ishte francez por kishte këmbë braziliane”.

“A jam i frikësuar nga presioni i rritur në Serie A? Jo, jam mësuar. Kam luajtur për ekipin kombëtar të Brazilit që kur i kam mbushur 19 vjet dhe ka qenë e njëjta dramë kur humb ndeshje”, ka shtuar braziliani.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi