Norvegjia fiton Eurovisionin

Shko poshtë

Norvegjia fiton Eurovisionin

Mesazh nga floroS prej Sun May 17, 2009 12:00 pmKënga "Fairytale" e këngëtarit Alexander Rybak, e cila përfaqësoi Norvegjinë në Festivalin evropian të këngës- Eurovision, është shpallur fituese e kësaj gare muzikore.
Performanca e fituesit të Eurovisionit, Alexander Rybak. Foto: Reuters
Përfaqësuesi i Norvegjisë arriti të sigurojë 387 pikë për t’u shpallur fitues i Eurovisionit, ndërsa në vendin e dytë është renditur Islanda, derisa vendin e tretë e zuri Azarbajxhani.
Paraqitja e Kejsi Tolës në natën finale.

Përfaqësuesja e Shqipërisë, Kejsi Tola, me këngën e saj “Carry Me Into Your Dreams”, ka fituar 48 pikë dhe ka arritur të zë vendin e 17-të në Festivalin e sivjetmë të Eurovisionit.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi