Guardiola ndërron formacionin

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

17052009

Mesazh 

Guardiola ndërron formacionin
Pas humbjes së Real Madridit të shtunën mbrëma, Barcelona është shpallur edhe matematikisht fituesi e titullit të La Ligës, dhe kjo ka ndikuar edhe në ndërrimin e formacionit, i cili do të ndeshet të dielën me Mallorcan.

Trajneri i Blaugranëve, Pep Guardiola, kishte zgjedhur të gjithë lojtarët që i kishte në dispozicion për ndeshjen që Barca e luan si mysafir, mirëpo pas sigurimit të titullit, ai ka bërë disa ndryshime dhe i ka lënë të pushojnë disa lojtarë, si Gerard Pique, Yaya Toure, Xavi, Lionel Messi dhe Jose Manuel Pinto, të cilët pritet të pushojnë deri në finalen e Ligës së Kampionëve.

Puyol është kthyer nga lëndimi dhe ndoshta ka nevojë pak për lojë, derisa Guardiola shpreson që Samuel Eto’o në këto ndeshjet e mbetura ta kthejë formën e humbur në disa takime të fundit.

Trajneri i ka ftuar edhe disa lojtarë nga skuadra e të rinjve: Xavi Torres, Abraham, Thiago, Jeffren dhe Fontas.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi