Vazhdon kriza te Juventus

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

17052009

Mesazh 

Vazhdon kriza te Juventus
Skuadra e Juventusit nuk ka arritur më shumë se një barazim në teren vendas kundër Atalantas.

Zonja e Vjetër nuk di për fitore që nga java e 29-të, ndërsa takimi i zhvilluar të dielën në Stadio Olimpico të Torinos, ndërmjet Juves dhe Atalantas, ka përfunduar me rezultat të barabartë prej 2-2.

Porsa filloi ndeshja (2’), mysafirët kaluan në epërsi me golin e Luca Cigarinit.

Vendasit u kthyen në lojë me golin e Vincenzo Iaquintas në minutën e 26-të, ndërsa dhjetë minuta më vonë, Cristiano Zanetti shënoi një supergol për t’ia dhënë avantazhin skuadrës bardhezi.

Mirëpo pa përfunduar pjesa e parë (44’), mysafirët u treguan sërish të rrezikshëm, ndërsa Maximiliano Pellegrino e mposhti Buffonin për ta barazuar rezultatin.

Në pjesën e dytë nuk u shënua asnjë gol, madje as inkuadrimi në lojë i Alessandro Del Pieros (62’) dhe David Trezeguet (72’) nuk doli i efektshëm për Bianconerët.

Me këtë barazim Juve rrezikon ta humbë edhe vendin e tretë në tabelë, pasi që Fiorentina është afruar në vetëm një pikë diferencë.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi