Toshiba TG01 nën hijen e iPhone të ri

Shko poshtë

Toshiba TG01 nën hijen e iPhone të ri

Mesazh nga floroS prej Thu Jun 25, 2009 8:41 pm


Në tregun japonez këtë javë ka dalë edhe telefoni i mençur i lajmëruar kohë më parë Toshiba TG01 i cili do të duhej të jetë edhe telefoni më i shpejt në treg.
Mirëpo, pasi që iPhone i ri i ka lënë nën hije variantet tjera të telefonave të mençur, Toshiba TG01 e ka pasur një paraqitje bukur pa zhurmë në treg.

Toshiba TG01 punon në procesorin Snapdragon të kompanisë Qualcomm, ka një gigaherc procesor i cili mbështet grafikën 3D, ka ekran XGA, televizion mobil si dhe fotoaparat 12 megapikselash.Kjo pajisje ka mbështetje për navigimin HSDPA, Wi-Fi e GPS.Ende nuk dihet se kur ky telefon do të arrijë në tregun evropian, edhe pse fillimisht është thënë që edhe në tregun evropian do të del po në të njëjtën kohë si në Japoni.Toshiba TG01 përdorë sistemin operativ Windows Mobile 6.1, ka trashësi 9.9 milimetra, dhe ekran 4.1 inçësh të ndjeshëm në prekje me rezolucion 800 x 400 piksela i cili shfaq 384.000 ngjyra.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi