Hamburgu, 6 milione euro per Lorik Canen

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

25062009

Mesazh 

Hamburgu, 6 milione euro per Lorik Canen


Ishte folur shume ditet e fundit, por tashme lajmi eshte bere zyrtar. Skuadra gjermane e Hamburgut i ka bere nje oferte Olimpikut te Marsejes per te marre mesfushorin shqiptar te saj, Lorik Cana.

Kete e kane bere te njohur shume media franceze, sipas te cilave, oferta e mberritur me ne fund ne zyrat e klubit te njohur francez, me te cilen gjermanet pretendojne te marrin sherbimet e kapitenit te skuadres se Marsejes, eshte gjashte milione euro. Gjithsesi, kjo shume konsiderohet e vogel ne krahasim me çmimin qe i ka vene klubi shqiptarit: 15 milione euro.

Megjithate, tashme topi eshte ne fushen e marsejezeve, te cilet me shume gjasa do ta refuzojne kete oferte. Cana konsiderohet si nje idhull per tifozerine e “Velodrome” dhe ndarja e tij me kete skuader do te jete e veshtire. Por, ne fundin e sezonit ai nuk e ka fshehur per asnje moment deshiren per te nderruar ambient.

Ambiciet e tij jane Bundesliga dhe Premier League. Sipas informatave te shtypit te djeshem francez, edhe Liverpuli vazhdon ta mbaje nen vezhgim kapitenin shqiptar te Marsejes.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi