Fabregas: Dua te iki

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

25062009

Mesazh 

Fabregas: Dua te iki


Mesfushori spanjoll dhe kapiteni i ekipit te Arsenalit Cesc Fabregas ka shprehur deshiren e tij per tu larguar nga ekipi londinez me arsyen e pamundesise per te arritur trofeun “Topi i Arte” tek ky ekip.

“Mungesa e fitimit te nje titulli te rendesishem eshte ajo qe me merzit me shume. Cristiano Ronaldo iku nga Manchester United sepse nuk kishte c’te fitonte me me kete ekip ndersa per mua eshte krejt e kunderta, une dua te largohem pikerisht nga pamundesia per te fituar dicka te rendesishme me Arsenalin”- tha Fabregas.

Fabregas i cili ka ardhur tek Arsenal ne vitin 2003 ka fituar vetem nje trofe me kete ekip qe eshte edhe trofeu i fundit i fituar nga “topcinjte” e Londres me 2005 kur munden ne finalen e “FA Cup” Manchester United.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi