Milani mund të rikthehet kah Adebayor

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

25062009

Mesazh 

Milani mund të rikthehet kah Adebayor


Milani ka zbuluar se mund ta ringjallë interesimin për sulmuesin e Arsenalit, Emmanuel Adebayor, nëse nuk arrin të marrë shërbimet e sulmuesit të Wolfsburgut, Edin Dzeko.

Qëllimi kryesor i rosonerëve për këtë verë mbetet Dzeko, por për shkak se Wolfsburg nuk pajtohet ta shesë sulmuesin më të mirë të Bundesligës, Milani do të mendojë për alternativë tjetër.

“Ajo që kërkojmë ne është një sulmues dhe qëllimi jonë është Dzeko. Ai është lojtar i Wolfsburgut dhe ata dëshirojnë ta mbajnë, edhe pse lojtari edhe vetë ka shprehur dëshirë të vijë në Milan”, ka thënë zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani.

“Nga përvoja e di se është vështirë të mbash një lojtar, i cili dëshiron të largohet. Nëse nuk arrijmë ta marrim Dzekon, Luis Fabiano nga Sevilla dhe Adebayor, do të mund të ishin alternativat tona”, ka shtuar më tej Galliani.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi