Milan nënshkruan me sulmuesin Zigoni

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

26062009

Mesazh 

Milan nënshkruan me sulmuesin Zigoni
"Sky Sport Italia" njofton se Milani ka mposhtur konkurrencën e një numri të madh skuadrash nga Serie A për të nënshkruar me sulmuesin 18-vjeçar, Gianmarco Zigoni, nga Treviso për një shumë prej 1.2 milion euro.

Sulmuesi i ri ka lënë përshtypje të madhe me skuadrën e të rinjve të Trevisos, kështu që sezonin që shkoi është inkuadruar në ekipin e parë të skuadrës duke shënuar dy gola në 18 paraqitje në Serie B.

Treviso ka rënë në Lega Pro, kështu që ka nevoja të shumta financiare prandaj do të detyrohet të shesë disa lojtarë për ta tejkaluar krizën, në grupin e të cilëve bën pjesë edhe Zigoni.
avatar
bujo
Anetare 10 %
Anetare 10 %

Numri i postimeve : 63
Registration date : 20/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Milan nënshkruan me sulmuesin Zigoni :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Jun 27, 2009 11:52 pm nga amir

Ne sezonin qe lam pas Milani ishte nje skuader Pleqsh dhe e lodhur.Shpresojm qe kjo blerje dhe blerjet tjera ta rifreskojn ekipin.Suksese MILANIT

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi