Martojnë bretkosat për të thirrur shirat monsune

Shko poshtë

27062009

Mesazh 

Martojnë bretkosat për të thirrur shirat monsune

Dy bretkosa janë martuar në perëndim të Indisë në ceremoninë tradicionale me të cilën thirret sezoni i shirave monsune të cilat këtë vit janë vonuar, shkruajnë mediat botërore.

Dhjetëra banorë të qytetit Nagputa kanë marrë pjesë fundjavën e fundit në bashkimin e bretkosave Raja e Rani, shkruan gazeta “Times of India”. Nëse mund t’i besohet traditës, martesa e bretkosave në pajtim me traditave e zakoneve lokale i gëzon zotërat e shiut. Në kuadër të kësaj, disa martesa janë bërë në mes bretkosave këtë muaj në Indi si dhe në Bangladeshin fqinj.

Në fund të verës së nxehtë, India, dy të tretat e së cilës jetojnë në mjedise rurale, me padurim pret shirat monsune të cilat këtë vit janë vonuar për disa ditë, sipas shërbimit meteorologjik lokal.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 26
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi