Kaka: Anglia kërcënim kryesor për Botërorin 2010

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

27062009

Mesazh 

Kaka: Anglia kërcënim kryesor për Botërorin 2010
Ylli i Real Madridit dhe kombëtares së Brazilit, Kaka, e sheh Anglinë si kërcënim kryesor për Kupën Botërore 2010.
“Anglia luan vërtet shumë mirë nën drejtimin e Fabio Capello. Ata janë një grup shumë, shumë i mirë i lojtarëve”, ka thënë Kaka.

“Sigurisht, e dimë se në futboll vetëm talenti nuk është i mjaftueshëm. Por mendoj se Anglia mund të ketë një sukses të mirë në Kupën Botërore”, ka shtuar braziliani.

Kaka, i cili këtë verë u transferua në Real Madrid nga Milani për një shumë prej 65 milionë eurosh, aktualisht është në detyrë me kombëtaren e Brazilit, me të cilën të dielën do të jetë pjesë e finales së Kupës së Konfederatave, ku do të përballet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi