Wenger: Fabregas dhe Adebayor nuk do të largohen

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

27062009

Mesazh 

Wenger: Fabregas dhe Adebayor nuk do të largohen
Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka deklaruar se dyshja e Topçinjve, Cesc Fabregas dhe Emmanuel Adebayor, nuk do të largohen nga Emirates këtë afat kalimtar.

Wenger është cituar nga dy gazetat franceze “L’Equipe” dhe “France Football”, i cili fillimisht ka treguar për vendimin e tij që të mos largohet drejt Real Madridit, dhe arsyeja ka qenë se ka dashur të dëshmojë se “mund të fitohet edhe në mënyra tjera” dhe se ai është duke ndërtuar një “skuadër të suksesshme me stil, njohuri, kulturë unikate të lojës dhe me lojtarë të rinj”.

Pastaj, Wenger ka cekur se dy lojtarët më të përfolur në media, Adebayor dhe Fabregas nuk do të largohen nga Arsenali por do ta bartin fanellën e Topçinjve edhe në sezonin që vjen
avatar
bujo
Anetare 10 %
Anetare 10 %

Numri i postimeve : 63
Registration date : 20/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Wenger: Fabregas dhe Adebayor nuk do të largohen :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Jun 27, 2009 11:29 pm nga amir

Fabregas eshte ka e humb karieren ne arsenal.Shum ma mir me shku ne REAL,BARC ose MILAN ka me arrit shum ma shum sukses

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi