Corinthias tenton dyshen magjike Zidane-Ronaldo

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

20032009

Mesazh 

Corinthias tenton dyshen magjike Zidane-Ronaldo


Corinthians po tenton te behet skuadra “galaktike” e Brazilit per te rikthyer serish bashke ne te njejtin grup si ne kohet e Real Madrid, Zinedine Zidane dhe Ronaldon.

Sipas gazetes spanjolle “AS”, klubi paulist po tenton te nise bisedimet me francezin per ta bashkuar ne skuader me “fenomenin”. Kete e ben te ditur drejtori teknik Mario Gobbi. “Besoj shume ne kete gje por e pranoj se do jete e veshtire te realizohet. Zidane eshte nje enderr e parealizueshme ashtu sic ishte Ronaldo...”, thekson ai.

Aktualisht Ronaldo po rikthehet ne formen e tij ideale pas nje viti pushim absolut, madje ai ka shenuar edhe dy gola, ndersa Zidane nuk ka asnje mendim per t’u rikthyer ne futbollin e luajtur, pasi mendon te marre nje rol drejtues ne Realin e presidentit Perez.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi