Kupa e Konfederatave, Brazili finalisti i dyte

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

28062009

Mesazh 

Kupa e Konfederatave, Brazili finalisti i dyte


Brazili mund Afriken e Jugut dhe kalon ne finalen e Kupes se Konfederatave ku do te takohet me Shtetet e Bashkuara te Amerikes.

Pjesa e pare ishte e ekuilibruar, ku vihej re nje loje me e mire e afrikanojugoreve te cilet paten edhe raste me te medha shenimi.

Me rinisjen e lojes vendasit vazhdojne te rrezikojne porten ‘selecao’ por pa arritur te gjejne rrjeten, ndersa brazilianet mbeshteteshin tek kundersulmi me shpejtesine e Kaka.

Atehere kur te gjithe prisnin kohen shtese per te gjetur fituesin e sfides Dani Alves shenon ne minuten e 88 me nje goditje standarte nje supergol.

Afrika e Jugut do te luaje nje ndeshje per vend te trete dhe te katert kunder spanjolleve ndersa Brazili do te takohet ne finale me Shtetet e Bashkuara te Amerikes.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi