Nelly Furtado, album i gjithi ne spanjisht

Shko poshtë

Nelly Furtado, album i gjithi ne spanjisht

Mesazh nga mendy prej Sun Jun 28, 2009 12:59 pm"Manos Al Aire" eshte kenga me e te e kanadezes Nelly Furtado qe paraprin publikimin e albumit "Mi Plan", i gjithi ne gjuhen spanjolle.

Data kur albumi i ri do preke tregjet muzikore eshte 25 shtatori, ndersa ne kete projekt kane marre pjese edhe artistet latine Juanes e Calle 13. “Mi plan” eshte albumi i katert per Furtado-n, e cila ne vitin 2007 me “Loose” arriti majat e muzikes boterore.

“Ky eshte albumi im i pare i gjithi ne gjuhen spanjolle. Kenget flasin per dashurine dhe jeten e perditshme. Artistet qe kane bashkepunuar me mua kane shtuar nje tingull origjinal. Jam shume krenare qe kam punuar me Universal Latino per kete projekt”, shprehet kengetarja nga Kanadaja.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi