Danezët, Tomason mungon me Shqipërinë

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

20032009

Mesazh 

Danezët, Tomason mungon me Shqipërinë


Sulmuesi i Fejnordit, Jon Dahl Tomason, nuk do të luajë në sfidën e 1 prillit në Kopenhagen, ku Danimarka pret Shqipërinë.

32-vjeçari, i cili cilësohet si një prej pikave të forta të skuadrës së drejtuar nga Morten Olsen ka pësuar një dëmtim muskulor gjatë aktivizimit në kampionatin holandez.

Pas ekzaminimeve mjekësore, u konfirmua se Tomason do të qëndrojë për afro tri javë jashtë fushave të lojës. Kjo është një humbje e rëndë për danezët, në prag të ndeshjeve eliminatore të Botërorit 2010 me Maltën dhe Shqipërinë, por një lajm i mirë për kuqezinjtë e drejtuar nga Ari Han.

“U dëmtova sërish dhe jam shumë i zhgënjyer”, tha Tomason. “Problemi erdhi në momentin kur po gjeja formën më të mirë. Do të humbas dy ndeshje të rëndësishme të Danimarkës, por duhet të mendoj të rikuperohem sa më shpejt”.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi