Kaka: Messi do ta fitojë Topin e Artë

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

28062009

Mesazh 

Kaka: Messi do ta fitojë Topin e Artë

Përforcimi i ri i Real Madridit, Kaka, thotë se ylli i Barcelonës, Lionel Messi, është favoriti kryesor për ta fituar Topin e Artë.
Argjentinasi ishte një prej shtyllave të Barcelonës në sezonin e fundit, kur ekipi spanjoll fitoi tre trofe.

“Mendoj se Messi do ta fitojë Topin e Artë dhe do ta fitojë shpërblimin e FIFA-s për futbollistin më të mirë. Do të jetë vështirë që dikush ta kundërshtojë, pasi ai këtë sezon ishte protagonisti kryesor në triumfin e Barcelonës në Ligën e Kampionëve”, ka thënë Kaka për L’Equipe.

Braziliani po ashtu thotë se ai do të përpiqet që edhe vetë të arrijë edhe një herë te ky shpërblim në ‘disa vitet e ardhshme’.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi