Manchester City interesohet edhe për Robben

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

28062009

Mesazh 

Manchester City interesohet edhe për Robben
Mediat angleze shkruajnë se Manchester City është duke ndjekur me shumë kujdes situatën në Real Madrid dhe përgatit ofertë për mesfushorin Arjen Robben.

City është serioz në tentimin për të angazhuar Samuel Eto’o, ndërsa së fundi pritet që arrijë marrëveshje edhe me Carlos Tevez.

Trajneri Mark Hughes dëshiron të sjellë shpejtësi në sulm, andaj edhe Robben shihet si një përforcim ideal për ekipin.

Me ardhjen e Cristiano Ronaldos në Real, vendi i Robben është i kërcënuar, por disa burime nga klubi spanjoll thonë se Florentino Perez dëshiron ta mbajë holandezin.
avatar
bujo
Anetare 10 %
Anetare 10 %

Numri i postimeve : 63
Registration date : 20/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi