Mesfushori 20-vjeçar është pjesë e kombëtares gjermane werderi blen talentin Marko Marin

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

29062009

Mesazh 

Mesfushori 20-vjeçar është pjesë e kombëtares gjermane werderi blen talentin Marko Marin
Verder Bremeni ka përfunduar më në fund marrëveshjen me mesfushorin e përfaqësueses gjermane Marko Marin, i cili largohet nga skuadra e Borusias së Mynshengladbahut. Lojtari 20-vjeçar ka nënshkruar një kontratë 4-vjeçare pasi klubet ranë dakord pas katër javësh negociata në lidhje me çmimin e transferimit. Gladbah kishte thënë kohët e fundit se donte ta mbante edhe për një sezon lojtarin dhe më pas ta humbte me kosto zero transferimi, nëse bremeni nuk paguante 10 milionë eurot e kërkuara.

Ata kanë thënë se Marin do ta ndihmonte skuadrën të fitonte aq para nëse e ndihmonte të mos binte në kategorinë e dytë. Megjithatë, Gladbahu në fund ka pranuar një shumë që nuk është bërë publike. Mesfushori në fjalë, që aktualisht luan me U-21 të Gjermanisë në Kampionatin Europian në Suedi, ka pohuar se dëshiron të shkojë te Bremeni dhe ka shprehur kënaqësinë e tij për arritjen e marrëveshjes. “Jam i gëzuar që kjo marrëveshje u arrit. Do të përpiqem ta ndihmoj Bremenin të arrijë objektivat e veta në vitet në vijim dhe të tregoj veten në Ligën Europa.” Marin debutoi në Bundesligë në vitin 2007 dhe ka luajtur 37 ndeshje në Bundesligën 1 dhe 31 ndeshje të tjera në Bundesligën 2. Luante pikërisht në Bundesligë 2 kur u grumbullua nga trajneri i Gjermanisë, Joakim Lëv, për Euro
avatar
bujo
Anetare 10 %
Anetare 10 %

Numri i postimeve : 63
Registration date : 20/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi