Gripi i derrave në Glastonbury?

 :: News.... :: Show Biz

Shko poshtë

29062009

Mesazh 

Gripi i derrave në Glastonbury?

Festivali britanik i rokut, “Glastonbury”, është në qendër të një tronditje për prekje nga gripi i derrave, pasi tre persona janë dërguar në spital me simptoma të kësaj sëmundje.

Një student nga Edinburgh, Skoci, një burri tjetër nga Exeter, Angli jugore, dhe një fëmijë dhjetëvjeçar janë të izoluar dhe janë larguar nga vendngjarja.

Që të tre janë kontrolluar nga mjekët në ngjarje dhe janë transferuar në spitalin në afërsi, por zyrtarët e kanë mohuar për të mos bërë panik në mesin e ndjekësve të festivalit.

“Tre njerëz janë dërguar jashtë vendngjarjes, drejt njësisë së izolimit me këshillë të mjekut, dhe tash janë në shtëpitë e tyre”, ka thënë edhe zëdhënësi i Glastonbury, duke mos thënë se ata janë të prekur nga virusi i gripit të derrave.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Show Biz

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi