Casillas i kënaqur me vendin e tretë

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

29062009

Mesazh 

Casillas i kënaqur me vendin e tretëKapiteni i Spanjës, Iker Casillas, është shprehur i kënaqur pasi kombëtarja e tij arriti ta fitojë medaljen e bronztë në Kupën e Konfederatave.

‘La Furia Roja’ siguroi vendin e tretë pas fitores dramatike prej 3-2, kundër nikoqirit të kësaj gare, Afrikës ë Jugut, me ç’rast u deshën vazhdimet që kampioni Evropës të shënojë fitore

“Ishte shumë me rëndësi që të fitonim pas humbjes nga Shtetet e Bashkuara”.

“Merituam më shumë në gjysmëfinale, ndërsa humbja na la një shije të keqe. Nuk e patëm fatin e sotëm kundër amerikanëve”.

“Guiza pati dy shanse dhe në të dyja shënoi, ndërsa Xabi Alonso po ashtu arriti të shënojë me gjuajtjen e vetme në drejtim të portës”, është shprehur portieri i Real Madridit pas ndeshjes.
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi